OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 54,565 times. The last Post () by georgeflu.

  • Τέλος Ναι, και ψάχνοντας το γενικότερα,

    Διάβαζα σε διάφορα φόρουμ ότι ίσως ακολουθήσουν ισπανικό, πολωνικό, σερβικό, οοττεε.

    Ας ελπίσουμε πως όχι και πως κάτι ρουμάνικα και βουλγάρικα θα συνεχίζουν να παίζουν.

    Αν και το χω παρατήσει σχεδόν το σπορ ασχολούμενος μόνο με iptv, εντούτοις σκέφτομαι να ξαναρχίσω αγοράζοντας καινούργιο δέκτη. Πιστεύεις αξίζει ή θα πετάξω τα λεφτά μου, δεδομένου ότι θα κλειδώσουν όλα αυτά που προανέφερες;

  • Κοίταξε, κατά τη γνώμη μου η IPTV δεν αξίζει.

    1) δεν είναι ποτέ 100% αξιόπιστη και μπορεί να κολλήσει τις στιγμές που πραγματικά θες να δεις κάτι.

    2) η ποιότητα του είναι εμφανώς χειρότερη και ειδικά σε σπορ που έχουν πολύ κίνηση το καταλαβαίνεις.

    3) και μία καλη IPTV είναι πολύ πιο ακριβή από ένα CS.

    Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό, εγώ εφόσον ακόμα υπάρχουν άλλες επιλογές δεν μπορώ να πάω εκεί.


    Πάντως άμα έχεις ήδη πιάτο η πιάτα καλύτερα, και τον εξοπλισμό στην άκρη και μπορείς να το στήσεις μόνος σου, υπάρχουν ακόμα αρκετά μπουκέτα που παίζουν. Κι αν πάρεις έναν σχετικά φτηνό δέκτη για να κάνεις τη δουλειά σου δεν θεωρώ ότι είναι τόσο μεγάλο ρίσκο η επένδυση. Φυσικά υπάρχουν παντού φήμες ότι σταδιακά θα κλείσουν όλα αλλά αυτές τις ακούμε εδώ και 7-8 χρόνια από τότε που βγήκε η icam και επίσης πριν δύο χρόνια βγήκε η είδηση/φήμη ότι θα κλείσει το γερμανικό Και έκλεισε πριν ένα μήνα.

    Η αλήθεια είναι ότι έχει δυσκολέψει αρκετά αλλά προς το παρόν με αυτά που παίζουν αυτήν την στιγμή θα είσαι πλήρης καλυμμένος.

    Και μπορεί να παίζουν για 1-2-3 ακόμη χρονιά η μπορεί να κλείσουνε στους επόμενους μήνες, πραγματικά κανείς δεν ξέρει.

    Εγώ πρόσθεσα μόλις χθες δύο ακόμα δορυφόρος σε ένα άλλο πιάτο.

    Τώρα έχω 0.8w, 1.9e, 13e, 16e,19.2e.

    Και με αυτά ή ακόμη και με τα μισά από αυτά αν κάποια σταματήσουν είμαι υπέρ καλυμμένος.


    Δική σου απόφαση είναι αλλά αν πάρεις ένα δέκτη από 80 έως 140 ευρώ δεν είναι και η φοβερή επένδυση η χασούρα στην περίπτωση που κλείσουν όλα.

    Βέβαια άμα χρειάζεσαι και εξοπλισμό και να πληρώσεις να στο εγκαταστησουν ανεβαίνει πολύ το budget

  • Κοίταξε, κατά τη γνώμη μου η IPTV δεν αξίζει.

    1) δεν είναι ποτέ 100% αξιόπιστη και μπορεί να κολλήσει τις στιγμές που πραγματικά θες να δεις κάτι.

    2) η ποιότητα του είναι εμφανώς χειρότερη και ειδικά σε σπορ που έχουν πολύ κίνηση το καταλαβαίνεις.

    3) και μία καλη IPTV είναι πολύ πιο ακριβή από ένα CS.

    ναι ισχύει, έχει λίγη φασαρία αν κολλήσει κάτι να ψάξεις γι άλλο κανάλι που δείχνει το παιχνίδι, η δε ποιότητα είναι σίγουρα πιο κάτω

    έχει όμως κυριολεκτικά τα πάντα, χώρες που δεν φτάνουμε εμείς, ασία, αμερική, νότια αφρική κλπ.

    τα ελληνικά για τα οποία καίγονται οι περισσότεροι δεν παίζουν 24/24, είναι λίγο θέμα αυτό ειδικά αν δίνεις πολλά, προσωπικά πάντως δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος όλα αυτά τα χρόνια

    βέβαια το σαράκι του δορυφόρου και του σέρινγκ δεν βγαίνει εύκολα, από κει ξεκινήσαμε όλοι άλλωστε..

    σ ευχαριστώ πάντως

  • Φαίνεται ότι κάτι δείχνει να κινείται στο ζήτημα του sky de.

    Βγήκε μια «ειδικά τροποποιημένη» έκδοση oscam-emu (έχει ανεβεί και στο forum εδώ), αλλά, λόγω περιορισμένων γνώσεων, δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σε όλα τα images και αν δίνει σταθερό (stable) αποτέλεσμα.

    Νομίζω ότι δουλεύει με εσωτερικό stream relay, αλλά χρειάζονται κάποια ιδιαίτερα configurations.

    Αν κάποιος καλός γνώστης από εδώ, που σίγουρα έχει καταλάβει πολύ περισσότερα από εμένα, μπορέσει να μας διαφωτίσει , θα ήταν προφανώς εξαιρετικά καλό, ιδιαίτερα τώρα που περιορίζονται οι δορυφορικές εναλλακτικές και έχουμε μια ολόκληρη αθλητική σαιζόν μπροστά μας.

  • Ειναι Public το skyde απο site με συνδρομη με Bitcoins αλλα πανακριβο

    Εχω κανει εναν μηνα

    Οντως ειναι σαν το Dremma (skyit) με stream relay

    ------

    Δεν αξιζει ...θα περιμενουμε το σωστο να γινει ...οπως παλια!

    Ερχεται συντομα!

    ----

    Μην στελνετε πμ΄ς

  • Καλημέρα σας.

    Μετά απο 7-8 χρόνια περίπου αποφάσισα να κόψω τον πΟΤΕ (Γιατί έχασε σχεδόν όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα στο ποδόσφαιρο) και να βγάλω απο την αποθήκη μου τον σκονισμένο DM800se Clone μου.

    Διαθέτω τον παραπάνω δέκτη και δύο πιάτα.

    Σκέφτομαι να ξανά ασχοληθώ με oscam - cccam μετά απο περίπου 10 χρόνια και έχω μείνει αρκετά πίσω.

    Πέρασα πρόσφατα Line cccam με την προϋπόθεση να βλέπω απο τον πολωνό (13Ε) αλλά προς έκπληξη μου είδα οτι δεν κατεβάζει απο hotbird όλα τα κανάλια που είχε παλαιότερα.

    Ερώτηση...

    1)Που να κεντράρω τα πιάτα μου για να βλέπω σπορ κυρίως? (ποδόσφαιρο, F1, Τένις)

    2)Ποια πακέτα ανοίγουν και παίζουν ακόμη?


    Επίσης δοκίμασα και πέρασα IPTV αλλά παρατηρώ μεγάλο Lag στον δέκτη. (Φοράει παλιό OpenPli δεν θυμάμαι πιο)

    Φταίει σίγουρα ο δέκτης για τα κολλήματα γιατί δοκίμασα την γραμμή σε Tv box και έπαιζε πολύ καλά.

    Μήπως εάν αλλάξω image στρώσει? Και πιο προτείνετε.

    Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αγοράζω Tv Box κτλ και είπα μήπως μπορέσω να βλέπω αθλητικά με τον ήδη υπάρχων εξοπλισμό που έχω.


    Συγνώμη εάν κούρασα.

    Κάθε βοήθεια δεκτή.

    Ευχαριστώ.

  • papaleole Επειδή είχα και εγώ αυτό τον δέκτη μέχρι που τα έφτυσε κάνε τα εξής: καταρχήν φλασαρε ένα καινούργιο PLI IMAGE νομίζω ότι είναι από τα λίγα που ακόμα αναβαθμίζεται για αυτό τον δέκτη (δες εδώ: DM800 SE HD Clone SIM 2 Images ) . Εγκατέστησε και χρησιμοποίησε το oacam-emu το cccam έχει σχεδόν πεθάνει και ανοίγει ίσως τα μισά.

    Όσο για δορυφόρους εάν έχεις δύο πιάτα και σχετικά μεγάλα και ξέρεις να τα μοντάρεις, βάλε 13-16-19 στο ένα ας πούμε και 1.9 και 0.8w στο άλλο, ακόμη και ο 39e έχει διαφορα.

    Παίζουν ακόμα αρκετά πράγματα και θα είσαι καλυμμένος για τα πάντα οπότε δεν έχει νόημα να στα πω ένα-ένα.

    Και ο Πολωνός επίσης μία χαρά τρέχει, όχι 100% σταθερά όπως παλιά αλλά 99%...

    Επίσης κάνε αναβάθμιση τα κανάλια σου κατεβάζοντας έτοιμες ρυθμίσεις είτε μέσα από το download feed είτε ξεχωριστά όποιο προτιμάς. Διότι άμα έχεις να ασχοληθείς τόσα χρόνια πάρα πολλά κανάλια έχουν αλλάξει αφαιρέθει και προστεθεί.

  • Κατ' αρχήν Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Δύο πράγματα.

    Εχω ξεχάσει πως κατεβάζω κανάλια trasporders κτλ. (για να κατεβάσω μονο για τους συγκεκριμένους δορυφόρους γιατί γινείτε ενας χαμός απο παλιότερα κανάλια)

    Δεν θυμάμαι την διαδρομή που περνάμε την Line στο oscam.


    Τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθώ με το κεντράρισμα των πιάτων

  • Άμα δεν θες να ασχοληθείς πολλή ώρα και με προγράμματα όπως το splitthislist κατέβασε τις ρυθμίσεις από δω για το πακέτο των δορυφόρων που σε ενδιαφέρει. Έχει πάρα πολλούς συνδυασμούς οπότε διάλεξε τους δορυφόρους που σε ενδιαφέρουν μόνο, Enigma2 ciefpsettings και μετά Απλά πέρνα το με dreamboxedit.

    Επίσης σε πολλά image υπάρχουν ρυθμίσεις μέσα από το feed...


    Η διαδρομή του oscam συνήθως είναι etc/tuxbox/config/oscam και βάζεις τα δικά σου στο αρχείο oscam.server. αλλά θέλουν μετατροπή στην περίπτωση που δεν τα έχεις σε μορφή oscam.


    Αλλά πριν ξεκινήσεις ψάξουν λίγο πρώτα, γκουγκλαρε μερικά πράγματα και ψάχνοντας και μελετώντας θα το καταφέρεις δεν είναι φοβερά δύσκολο.

  • Τι γίνεται με τους Γερμανούς βρε παλληκάρια μου, σήμερα βγήκε και έκδοση 11712-r798 για πάρτι τους, την έβαλα αλλά τίποτε στο Sky Sport Bundesliga 1HD & στο Sky Sport Tennis HD που δοκιμάζω.

    Έχει δοκιμάσει με επιτυχία κάποιος?

    octagon sf8008 4K combo

  • Hello guys, can any of you help me how to make oscam configurations for amiko mira x his 2000, I have oscam plug in but I can't make configurations for oscam icam. Thanks in advance if anyone has it, please send it to me.

  • Τι γίνεται με τους Γερμανούς βρε παλληκάρια μου, σήμερα βγήκε και έκδοση 11712-r798 για πάρτι τους, την έβαλα αλλά τίποτε στο Sky Sport Bundesliga 1HD & στο Sky Sport Tennis HD που δοκιμάζω.

    Έχει δοκιμάσει με επιτυχία κάποιος?

    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. αυτο το οποιο παρεχει το icam ειναι iptv απο καποιους δωρεαν servers

    εχω διαβασει οτι το 12 παιζει οταν εισαι server. Σαν client θες το 11.
    Τωρα το τι πρεπει να κανει για να παιξει κανεις δεν λεει και κανεις δεν ξερει.
    Γενικα πετανε καποια links με καποιες οδηγιες οπου χανεσαι.
    Το καλυτερο ειναι να περιμενουμε να ξανα γυρισει πισω οπως ηταν.
    Καποιοι γραφουν οτι συντομα θα γινει Public το νεο συστημα που ανοιγει τον γερμανο! (αλλα μαλλον ειναι ραδιοαρβυλα)

  • Υπαρχει και CS κανονικα οπως και ολα τα πακετα δικα μας η οχι Ανεκαθεν υπηρχε!!

    Αλλα ειναι για iptv λογους διοτι εκει εχει λεφτα!!

    Εχω δοκιμασει πολλες Nlines με τα παντα και τις δινουν αναλογα το πακετο Τα πιο rare ειναι σε αστρονομικες τιμες που οπως προανεφερα πανε σε ιπτβ

    Εμεις εδω θα κανουμε υπομονη για cs οπως παλια και αυτο για λιγα πραγματα!!

  • Ετσι ειναι... και εγω εχω φτασει σε μια ηλικια οπου δεν εχω τον χρονο που ειχα στο παρελθον. Ουτε τον χρονο ουτε καν την ενεργεια.
    Οπως και να εχει. Εγω προτιμω cs εως το τελος. Ακομη και 1 πακετο να μεινει.

  • καλημερα σε ολους και χρονια πολλα...

    αν ξερει καποιος και μπορει ας βοηθησει....

    εχω απο καποιον σερβιτορο γραμμη για το γερμανικο S-Y ,

    ειμαι σε διαμερισμα που εχω σημα απο wihelm-tel kabelanschluss ( DVB-C ) και ο δεκτης μου ειναι Edision OS nino+ με Open ATV 6.4 που με το oscamicam βλεπω και τα ελληνικα απο τον δορυφορο 39μοιρες!!!

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ : Τα καναλια του S-Y απο τον σερβιτορο παιζουν ολα κανονικα και χωρις ιδιαιτερες διακοπες ΕΚΤΟΣ το καναλι της φορμουλας ( SKY Sport F1 HD F1 ) το οποιο εχει αφανταστα παρα πολλες διακοπες !!!!!!!!!!! ((αφανταστα παρα πολλες διακοπες))!!!!!

    Ειχα την ευκαιρια και δοκιμασα και αλλες γραμμες απο τον σερβιτορο και ομως το προβλημα δεν λυθηκε....

    τις συχνοτητες των καναλιων για το S-Y δεν μπορω να τις ψαξω !!!! τις εβαλα μεσα στον δεκτη απο ετοιμη λιστα.

    Ειχε πολυ καιρο, ισως 5 μηνες που ο σερβιτορος δεν μπορουσε να ανοιξει το S-Y και οταν το καταφερε μου εδωσε και τις συχνοτητες μαζι για να παιξουν!!!!!

    μήπως μπορείτε να βοηθήσετε;;;;

    Ευχαριστω για καθε βοηθεια που μπορει να δωσετε....

    Edited once, last by mpakras ().

  • Κυριοι καλησπερα,μπορει καποιος να γραψει οδηγειες στα ελληνικα για το πως θα εγκαταστησουμε το oscam icam και τι ενεργειες πρεπει να κανουμε ωστε να δουμε skyde με stream relay? Ζηταω στα ελληνικα διοτι στα αγγλικα ειμαι ολιγον τι σκραπας και οτι μηνυμα εχω γραψει εδω μεσα στο φορουμ στα αγγλικα εχω ζητησει βοηθεια απο γνωστους το google translate δεν ειναι και το καλυτερο για να καταλαβω πως γινεται η διαδηκασιa,οποτε αν καποιος μπορει να εξηγησει παρακαλω θα το εκτιμουσα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!