OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 54,532 times. The last Post () by georgeflu.

  • Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποια λύση με τους Ίβηρες? Με νικου-cam, με 11718 έκδοση, με cccam, παντού διακοπές...και σκοτάδι. Ο δέκτης είναι vusolo se, με OpenBh image 5.1.

  • καλησπέρα. στο s nte ..nte τέσσερα -πέντε κανάλια άλλαξαν συχνότητα και δεν παίζουν πλέον ούτε και από το φάκελλο που τα έχω με stream relay. (cinema act... daz.. κλπ). τα ξανακατεβάζω από τις νέες συχνότητες. που τα βάζω και με ποιο τρόπο ώστε να ξαναδώ φως;

  • θα πρεπει να διορθωσεις στα καναλια του μπουκετου που παιζει με stream relay, τα service reference συμφωνα με τα καινουρια (αφου φυσικα οπως ειπες εχεις κανει μια σαρωση, ωστε να υπαρχει και το πραγματικο καναλι στη lamedb).

  • ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όταν λες lamedb; εγώ το βρίσκω ας πούμε στο last scaned και το μεταφέρω στο μπουκέτο του ντε ντε με το dreambx edit;

    και μια βοήθεια για το που να βρω τα καινούρια service reference;

    ώπα γράφαμε ταυτόχρονα. μελετώ τις οδηγίες κι αν δεν τα καταφέρω επανέρχομαι!

  • καλησπερα σε ολους

    βλεπω το θρεντ νεκρο εδω και μηνες.. σημαινει οτι ολα λειτουργουν καλα... η δεν λειτουργει τιποτα??


    παντως σε εμενα εδω και 10 μερες περιπου δεν μου παιζουν τα περισσοτερα αθλητικα καναλια του γερμανου, ενω τα σινεμα παιζουν μια χαρα (αρα ο σερβιτορος το υποστηριζει ακομα θεωρω)

    μπορει καποιος να βοηθησει και να πει πως μπορω να αναστησω και τα αθλητικα? (ειδικα τα σκαι αυστριας)

    ευχαριστω προκαταβολικα

  • g6519

    Από οτι διαβάζω συνήθως παίζουνε καλά απλά ανά διαστήματα κάνουν και αυτά τα τσαλιμάκια τους.

    Όσο αφορά αυτό που λες έχουν αλλάξει συχνότητες αρκετά κανάλια, για αυτό δεν σου παίζουν μάλλον..

    Κατέβασε τις καινούργιες ρυθμίσεις από δω ή από όπου αλλού θες και κάνε και μία σάρωση.

    Επίσης άμα έχεις φορτωμένο καινούργιο image τον τελευταίων 2 μηνών το πολύ ας πούμε, δεν χρειάζεται καν ειδική λίστα.

    Πας στο κανονικό το δορυφορικό κανάλι και ενώ είσαι πάνω σε αυτόν στην λίστα καναλιών, πατάς μενού και παίξε με stream relay.

  • ευχαριστω για την αμεση απαντηση/βοηθεια

    βεβαια δεν ξερω αν τα καταλαβαινω ολα αυτα...εαν χρειαστω κατι θα επανελθω

    Edited once, last by g6519 ().

  • καλησπερα


    δυστυχως δεν καταλαβαινω τιποτα

    εχω 1 ιματζ openpli 7.2) φορτωμενο εδω και περιπου 3 χρονια και περσι το ειχα δωσει σε 1 φιλο που ηξερε και φορτωσε λιστα καναλιων και επαιζε μια χαρα το γερμανο δορυφορικα (και οχι με iptv)

    οταν ρωτησα σημερα για βοηθεια , νομιζα οτι θα χρειαζοταν καποιο αρχειο να περασω μεσω dcc

    δεν ξερω εαν πρεπει να κανω σαρωση καναλιων λογω του οτι μου τα εχει βαλει με τα γερμανικα με λιστα (userbouqets sto etc/enigma2)

    εαν καποιος μπορει να βοηθησει καπως πιο αναλυτικα, θα του ημουν ευγνωμων... παντοτινα


    κ παλι ευχαριστω

  • Κατεβάζεις το αρχείο που επισυνάπτω . Το ξεζιπάρεις . Το ρίχνεις στην διαδρομή /etc/enigma2 .


    Κάνεις επανεκίνηση τον δέκτη σου .


    Λογικά θα σου το εμφανίσει πρώτο στην λίστα των αγαπημένων με ονομασία


    Sky DE • icam


    Καλή επιτυχία .

  • Δεν είμαι σίγουρος ότι θα παίξει απλά έτσι αλλά δοκίμασε το και αν δεν παίξει ξαναέλα για περαιτέρω οδηγίες. Γι'αυτό καλύτερα να τα περάσεις με dreambox edit όλα τα settings.

    Διότι Νομίζω θέλει και edit το αρχείο userbouqet.tv το οποίο είναι και αυτό στο etc/enigma2.

    Αν δεν παίξει έτσι όπως είναι και άμα δεν είσαι πολύ εξοικειωμένος με αυτά και να μην μπλέξεις να κάνεις edit αρχεία με το χέρι.

    Αυτό που θα σου πρότεινα είναι το εξής και αν είσαι τυχερός θα παίξει.

    Άνοιξε το DCC ή ότι άλλο χρησιμοποιείς, συνδέσου με τον δέκτη, Βρες το παλιό αρχείο skydeicam.tv που είναι στον δέκτη σου στο etc/enigma 2.

    Κάνε copy το όνομα, πήγαινε στο αρχείο που σου έστειλε ο φίλος πιο πάνω και καντο μετο ονομασία ακριβώς ίδιο ονομα με το παλιό.

    Μετά με dcc πέρνα το στον δέκτη και όταν σε ρωτήσει για αντικατάσταση πάτα ναι.

    Κάνε το μία επανεκκίνηση και μάλλον θα δουλέψει.

  • Αν ενεργοποιήσεις την επιλογή "Φόρτωση ασύνδετων μπουκέτων χρήστη" στις ρυθμίσεις του δέκτη, θα εμφανίζονται όλα τα μπουκέτα

    που προσθέτεις χειροκίνητα, χωρίς να χρειάζεται επεξεργασία του αρχείου /etc/enigma2/bouquets.tv (καταχωρούνται αυτόματα).

    Θα εμφανίζονται στην κορυφή της λίστας καναλιών.


    Τα ανωτέρω αναφέρονται για OpenATV στη διαδρομή "Μενού --> Ρυθμίσεις --> Χρήση & διεπαφή χρήστη --> Ρυθμίσεις επιλογής καναλιών".

    Στα άλλα images ίσως να είναι διαφορετική η διαδρομή μενού, ψάξ' το και θα το βρεις.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!