Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 25,105 times. The last Post () by panoslvd77.

  • Τελικα υπαρχει openpli-based image with multilib support

    Aς ειναι καλα ο Persian Pros με το openvision 7.3!!

    -----------------------------------------------------------------------

    Μπαινουν κανονικοτατα ολα τα arm cams-emus που εχω και ειναι 4 διαφορετικα ..τα ιδια που βαζω και στον octagon sf8008. xωρις καμια προσπαθεια.Ετσι δεν ειναι αναγκη να βρω aarch64 bins.

    ------------------

    Kαλες γιορτες σε ολους!!!

  • Καλησπερα και καλη χρονια σε ολην την παρεα !!!

    Λοιπον....

    Αλλαξα την mac του plus και την εκανα ιδια με αυτην του αλλου δεκτη διπλα του ,,του sf8008

    Εννοειτε πωs οταν ο ενας ειναι ανοιχτος ο αλλος ειναι deep standby.

    To change που εκανα κραταει κανονικα και με reboot αλλα δεν κραταει εννοειτε με reflash toυ δεκτη.

    Το αλλαξα για ενα private oscam που εχω λειτουργει με mac address.

    ----------

    Eρωτηση ......ειναι επικυνδινο που αλλαξα mac στον osmio4kplus? Μπορει χαλασει κατι?

    Θοδωρη για σενα ειναι πιο πολυ αυτη η ερωτηση!!

    Thanks!

  • Καλή Χρονιά !

    Δοκίμασα και το openpli και openatv-6.4 (το έβαλα και κατευθείαν το έβγαλα ,νόμιζα ότι ήταν από αυτό το πρόβλημα που είχα στο σήμα ,τελικά μου κάνει "νερά" το diseqc 16/1) και ξαναγύρισα στο Satdreamgr .

    Εκεί που περνούσα τα αρχεία στον δέκτη, είδα ότι είχε και δεύτερο cccam.cfg ,το οποίο και διέγραψα .

    Δεν μου έκανε από τότε κολλήματα στο cccam .

  • Καλημερα παιδια!!

    Θοδωρη Γιωργο Θαναση ,,την βοηθεια σας παρακαλω!!!

    ------------------------------------------------------------------------------

    Σας παραθετω ενα ζιπ απο ενα github του openvision για mio4kplus καθως και αλλους εdisions

    Μπορειτε να μου φτιαξετε το αρχειο ή πως να περασω με Ftp αυτα μονο που λενε για mio4kplus? σε αλλο pli-based image?

    ---------------- https://github.com/OpenVisionE…f18942bdb60e3c827ad5edb2a

    Eκει που λεει Multilib add

    Aπο οτι βλεπω ειναι ενα στο conf/machine

    και τα αλλα στο conf/machine/include*.*

    Ευχαριστω πολυ! meta-edision-b0be183b5df10817eb121fa5775afb7b51efb848.zip



    https://forums.openpli.org/top…-please-i-need-your-help/


    Ο Persian Prince μου ειπε οτι δεν ειναι δυσκολο να βαλουν multilib στα 2 pli's images

  • δυσκολο δεν ξερω αν ειναι... "σκαει" αλλου και δημιουργει προβληματα..., οποτε στα SDG, δεν υπαρχει προθεση να γινει προς το παρων...

  • Απ' ότι θυμάμαι υπάρχει θέμα στο skin

    Και υπάρχει διαφορά στα hardcoded path ...

    Και Χρόνη αφού νομίζεις ότι είναι εύκολη η αλλαγή μπορεί να κάνεις homemade έκδοση με την οποία μπορεί να δοκιμάσεις το multilib

  • Athoik....Καλημερα!

    Απλα ηθελα μονο οι mio-xx επειδη ειναι aarch64 να εχουν συμπεριφορα οσον αφορα τα cam's,, στα 2 Pli images(sdgr and openpli)

    να λειτουργουν οπωs se ολα τα oe-alliance images.....

    ------------

    Δηλαδη να μπαινει μεχρι και απλο oscam σε arm μορφη και οχι αναγκαστικα σε aarch64

    Θα το ηθελα αυτο και για τα απλα οπως oscam ktl... και για καποι πριβε xxx....Oπως δηλαδη κανω στα oe-alliance ολα....

    -----------------------------

    Athoik-Θαναση (( Χρονη με λενε)) ειδες το thread που ανοιξα στo pli-forum και ειδες ακομα τι μου εγραψε ο Persian Prince.....

    Δεν ειναι δυσκολο λεει να γινει και ειναι προθυμος αρκει να του ζητηθει να το κανετε........

    -----------------------------

    Θαναση και παλι καλημερα και συγνωμη που σε ζαλισα πρωι πρωι!!!

    Επισεις ευχαριστω πολυ τον Θοδωρη-Γιωργο!!!

    ---------------------

    Ειμαι φαν των edision's εχω παρα πολλους οπως και τον μιο4κ και τον μιο4κ πλας.Εχω και ολους τους πρωτους που βγηκαν πριν πολλα χρονια(non-enigma)

    Επεισης ειμαι φαν των pli-based images

    ----------------------

    Aυτα ειχα να σας πω....

    Καλημερα!

  • ναι Θαναση! Δεν δουλεψε!

    Ειναι οσκαμ λιγο πειραγμενο με ath key και εφοσον δεν διαβαζει το κανονικο οσκαμ ..αρμ...εννοω ...δεν διαβαζει και αυτο

    Σε οε αλλιανς τρεχουν ολα αλλα θελω πλι

  • μάλλον θελει πιο νεα εκδοση libc

    /lib32/libc.so.6: version `GLIBC_2.28' not found (required by oscam)

    γιατι εχει 2.24

    GNU C Library (GNU libc) stable release version 2.24


    και ο oscam arm ο κανονικος τρεχει κανονικα με lib32

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!