Web tv σε EDISION PICCO S2

There are 37 replies in this Thread which was already clicked 12,499 times. The last Post () by Tasos0.

  • Χαιρετώ την παρέα. Αγόρασα πριν λίγες μέρες τον EDISION PICCO S2 και προσπαθώ να φορτώσω μερικά web tv αλλά δεν τα καταφέρνω. Υπάρχει κάποιο tutorial σχετικό;

  • Καλωσόρισες! Ο δέκτης σου είναι ακόμη όπως τον αγόρασες, ή του πέρασες την τελ. αναβάθμιση απο το Sat-Soft Net?

    Πώς προσπαθείς να φορτώσεις? Με Web List απο φλασάκι ή χειροκίνητα ένα-ένα κανάλι?

    Στην εφαρμογή Web TV πατώντας το κόκκινο πλήκτρο 2 φορές αν θυμάμαι καλά περιμένεις 2 λεπτά και σου κατεβάζει λίστα με κανάλια ελλην. ενδιαφέροντος.

    octagon sf8008 4K combo

  • Καλώς σας βρήκα! Πέρασα την τελευταία ενημέρωση από το μενού (Ιούλιος 19) και δοκίμασα να περάσω κανάλια και με τους δύο τρόπους,

    Χειροκίνητα δεν μπόρεσα να πληκτρολογήσω την ip ( δεν χωράει όλα τα νούμερα) και με το usb, ενώ στο μενού εμφανίζεται, το web tv δεν το βλέπει καθόλου . Στο usb έβαλα κάποια λίστα από xxxx , αφού αντικατέστησα την κατάληξη .m3u με .txt



    EDIT

    @saradisn

    δεν επιτρέπονται link που περιέχουν διαφημίσεις διακομιστών με πληρωμή!!

    Edited 3 times, last by saradisn: Δεν το καταλάβα πως ήταν τέτοιο site. Θα είμαι προσεκτικός από δω και πέρα. ().

  • Code
    Καλημέρα! Ο δέκτης σου όταν τον ανοίγεις σου βγάζει μήνυμα οτι συνδέθηκε με επιτυχία στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού σου? Αν ναι τότε ή θα βρείς έτοιμη Web TV List σε μορφή .txt να φορτώσεις με το φλασάκι πατώντας το αντίστοιχο κουμπί του Τ/Χ που σου δείχνει στην οθόνη, ή θα πατήσεις το κόκκινο 2 φορές να φορτώσει λίστα απο τον ενσωματομένο server ή θα περάσεις χειροκίνητα ένα-ένα κανάλια πατώντας πάλι το αντίστοιχο χρωματιστό κουμπί που σου δείχνει στην οθόνη (δοκίμασε αυτό, ίσως δουλεύει ακόμη : Channel name:match!  /  URL: http://217.25.226.215:4022/udp/235.1.10.3:10000)

    octagon sf8008 4K combo

  • Το κανάλι παίζει στο VLC στο laptop. Στον δέκτη το κανάλι δεν παίζει, μου λέει Connection failed.

    Έχει μια διεύθυνση για να κατεβάσει λίστα αλλά μου βγάζει connection failed.

    Ο δέκτης όμως έχει συνδεθεί στο internet με wifi, στο youtube μου βγάζει αποτελέσματα αλλά μερικά βίντεο παίζουν, τα περισσότερα δεν παίζουν, μου βγάζει μήνυμα download failed try again or, check your age κάτι τέτοιο.

    Στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν που χρειάζεται usb wifi στικάκι παρόλου που το κουτί γράφει wifi . Λες να μου έδωσαν ελαττωματικό;

  • Το usb στιικάκι αναγνωρίζεται στο web tv αλλά δεν βλέπει κανένα αρχείο, .txt .m3u .pls .xml , τίποτα!!

  • πρέπει να κανεις μετατροπή την λίστα.δηλαδή να κανεις το EXTINIF: σε channel name: κ στο http να προσθέσεις μπροστά το URL για να σου τα δει ο εντίσιον


    Channel name: URL:http://

  • Έκανα αναβάθμιση με usb drive στην τελευταία έκδοση και φορτώνει μια προ φορτωμένη λίστα IPTV με διάφορα κανάλια και παίζουν.


    Προσπαθώ να φορτώσω μια δική μου λίστα με IPTV σε txt μορφή , αναγνωρίζει το στικάκι αλλά δεν βλέπει την λίστα.


    Τελικά βρήκα την λύση! Βλέπει το αρχείο ΜΟΝΟ με την ονομασία WebTV list (txt ή m3u έβαλα και τα δύο).


    Επίσης έχει επιλογές για τρεις λίστες IPTV , yellow global και ez .

  • Αν είναι πχ link από YouTube δεν τα αναγνωρίζει είτε πιο εξειδικευμένα

    Κατάλαβα τι λες. Βρήκα έγκυρη λίστα και παίζουν. Το μόνο πρόβλημα είναι πως κολλάει λίγες φορές το streaming.

    Τα links φταίνε , η συσκευή φταίει, δεν ξέρω. Το ρούτερ είναι στο ίδιο δωμάτιο, σε απόστση 5-6 μέτρων.

  • Για δοκιμασε εδω

    εγώ προσωπικά το δοκίμασα και ότι μορφή και να το κάνω το αρχείο - ότι μετατροπή και να επιλέξω δεν το διαβάζει από το usb stick να το κάνει Load. Ξέρει κανείς τι μορφή πρέπει να έχει και πως να λέγεται; γιατί και Link προσπάθησα να δώσω και δεν το κάνει Load.

  • δηλαδη εχει στο WebTV List.txt στην πιο κατω μορφη και δεν σου δουλεύει??

    Code
    Channel name:4E
    URL:http://82.192.84.30:554/live/myStream.sdp/playlist.m3u8

    οκ το βρήκα το πρόβλημα. δούλεψε. το έφτιαξα μόνος όπως έγραψε το παιδί πιο πάνω.

  • Χαιρετώ Όλη την παρέα.Αγόρασα Την προηγούμενη εβδομάδα τον EDISION PICCO S2 Έχω Φορτώση το Web TV αλλά δε δουλεύουν όλα τα κανάλια Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη,αν γνωρίζει κάποιος φίλος,ας βοηθήσει

  • Μπορεις να αναφέρεις σε ποια κανάλια έχεις θέμα και ποια πηγή χρησιμοποιείς???


    έβαλα το picco s2 v.1.2.25 Firmware mega Alpha δεν λειτουργούν

  • Μπορεις να αναφέρεις σε ποια κανάλια έχεις θέμα και ποια πηγή χρησιμοποιείς???


    Μενεις την Ελλαδα ή στο εξωτερικό ? γιατι υπάρχει και ο περιορισμός geolocation για τα πευματικα δικαιώματα .

    Αλλιώς πρέπει να δεις τα url ... γιατι πολυ πιθανόν έχουν αλλαξει

    Εξωτερικό ναι.θα σίγουρα θα υπάρχει τρόπος να επεξεργαστώ,η να βρω ένα έτοιμο webtv List.txt

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!