Web tv σε EDISION PICCO S2

There are 37 replies in this Thread which was already clicked 12,508 times. The last Post () by Tasos0.

  • Χαιρετώ την παρέα. Αγόρασα πριν λίγες μέρες τον EDISION PICCO S2 και προσπαθώ να φορτώσω μερικά web tv αλλά δεν τα καταφέρνω. Υπάρχει κάποιο tutorial σ

    Τελικα πως τα καταφερες; διοτι κι εγω εχω το ιδιο προβλημα. με φλασακι; απο που κατεβασες το αρχειο; ή μεσω ιστοσελιδας και ποιας; ευχαριστω;

    Edited 2 times, last by .:T3O:.: πρώτη και τελευταία φορά : ΟΧΙ κεφάλαια γράμματα , ΔΕΝ απαντάμε μέσα στην παρένθεση ().

  • δηλαδη εχει στο WebTV List.txt στην πιο κατω μορφη και δεν σου δουλεύει??

    Code
    Channel name:4E
    URL:http://82.192.84.30:554/live/myStream.sdp/playlist.m3u8

    αυτο το url φιλε medousa δουλευει?το δοκιμαζω σε ενα edision hybrid lite αλλα δεν φορτωνει το καναλι.στο δεκτη το περασε κανονικα με το στικακι.αν εχεις καποιο νεο url με το 4e ανεβασε το αν μπορεις.

  • εμενα σε piccollo μου επαιξε με αυτη την μορφη:

    Code
    #NAME IPTV
    Channel name:my channel
    URL:http://xxx.xxx:xxx/xxx/


    υπαρχει ομως περιορισμος στον αριθμο καναλιων;

    θελω να πω φορτωσα καμια 250αρια, αλλα αρχισε να κολλαει κλπ,

    τα μειωσα, αλλα παλι σε καποια καναλια κολλαει,

    υπαρχει καλυτερη λυση;

  • Γεια σας παιδιά,

    έχει κανένας καμιά καλή list.txt Με τα ελληνικά κανάλια??


    Δε βρίσκω πουθενά????

  • Παιδιά καλησπέρα,
    Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο ας το πιάσω από την αρχή.
    Έχω φορτώσει το νέο λειτουργικό ώστε να παίζουν τα κανάλια της Digea και της ΕΡΤ μέσω δορυφόρου και όλα καλά.
    Όσο ανφορά αυτρό το καταραμένο web tv προσπαθώ να περάσω με το φλασάκι μία λίστα με κανάλια και κάπου το χάνω.

    Λοιπόν αν μπορέι κάποιος να μου εξηγήσει την διαδικασία και αν θέλω να βρω τα μεγάλα κανάλια να τα περάσω και αυτά, που

    θα πρεπει να ψάξω..

    Υπάρχει κάτι έτοιμο;;; (Κούραση - βαρεμάρα από το καλοκαίρι) !!!!
    Ευχαριστώ πολύ!!!;)

  • Αν κατάλαβα καλά λες για την iptv ??? Τότε Δες αυτό https://github.com/medousa89/W…lob/main/WebTV%20List.txt

    Αλλά δεν θα παίζουν ολα γιατί έχει πολλές ελλείψεις σε θέματα υποστήριξης πχ YouTube twitch κτλ...

    Φίλε Medousa89 ευχαριστώ για την λίστα.
    Η απορεία μου όμως είναι αφού αποθηκεύω την λίστα με μορφή «Webtvlist.txt» και μπαίνω στο web tv πάντα για τον δέκτη (Edision picco s2 μιλάω), πατάω το πλήκτρο «EDV» και μου εμφανίζει το μήνυμα «Να γίνει εισαγωγή της λίστας από το usb;», επιλέγω ΝΑΙ και μου εφνανίζει το μηνυμα «Δεν βρέθηκε αρχεδίο.»
    Τι μορφή και επέκταση πρέπει να έχει το αρχείο για να το δει;;;

    Ευχαριστώ

  • Αν δεν υπάρχει το κενό στην μέση και τα 3 γράμματα κεφαλαία δεν θα το δει πχ WebTv List.txt

    Έχω ονομάσει ακριβώς έτσι το αρχείο ----> WebTV List.txt και όμως δεν το βλέπει.

    Δεν υπάρχουν πηροφορίες μου γράφει.

    και συμπληρώνω ότι δεν έπρεπε να πατήσω EDV αλλά το άσμπρο κουμπί !!!!

    Τώρα τα φόρτωσε!!!

    Ευχαριστώ πολύ!!!

  • καλησπερα στην παρεα επεσε στην κατοχη μου το edision picco s2 και δεν υπαρχει καποιο πιατο δοκιμασα με το web tv απο τον φιλο εδω και τα περισοτερα επαιξαν μια χαρα.αυτο που θελω να ρωτησω αν αυτο το μηχανημα υποστηριζει και IPTV δηλαδη να περασω καποιο url server με username kai password και μου συνδεθει και μου κατεβασει τα καναλια η με mu3 line

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!