sf8008 netflix

There are 97 replies in this Thread which was already clicked 5,339 times. The last Post () by leopard77.

  • Καλησπερα παιδια σε ολους και απο μενα υγεια πανω απολα!!!Χριστος Ανεστη!!! Ετσι οπως εγραψε και ενα παιδι παραπανω υστερα απο αναβαθμιση ονλινε στο open atv 6.3 σε octagon sf8008 κολλησε ο δεκτης και δεν ανοιγε κολλουσε στην boot οθονη στο 100 ετσι λοιπον αποφασισα να βαλω το open atv 6.4 το οποιο μου βγαζει προβλημα στο νετφλιξ....




    processed.jpg




    Να πω πως το πρωτο μου image ηταν το  SatDreamGr που και αυτο μετα απο ονλινε αναβαθμιση μου κολλησε....

    Ερωτηση το open pli εχει plugin netflix?

    Τι να κανω κατα την γνωμη σας ευχαριστω πολυ ολους....

    ΥΓ:Να πω πως το νετφλιξ στο openatv 6.3 επαιζε χωρις κανενα προβλημα αλλα μου εκανε μικρα σπασιματα στην τβ στα προσωπα πιο πολυ ενω στο 6.4 εχει κ απως καλυτερη αναλυση αλλα μου κολαει με το σφαλμα....

    Πρεπει να κανουμε αναβαθμισεις τελικα στα ιματζε ονλινε η οχι?

    Εντωμεταξυ κατι που με τρελλανε και εφαγα πολλες ωρες και το γραφω μηπως το εχει συναντησει κιαλλος ειναι οτι με τπτ δεν μπορουσα να συνδεθω με dcc και ο λογος επειδη πρεπει να δωσεις passw στο image μεσω του μενου στο δικτυο για να δουλεψει κατι που δεν ειχα συναντησει ποτε...

  • οχι το openpli δεν υποστηριζει netflix,

    το satdreamgr σου κολλησε (οπως και το atv και οποιο αλλο προχωρησε σε αλλαγη kernel) γιατι εγιναν καποιες "χοντρες" αλλαγες kernel-drivers λογω multiboot.


    ξαναφλασαρεις απο την αρχη, και με το νεο multiboot πλεον βαζεις εως και 4 image και δοκιμαζεις (satdreamgr, openatv, openeight,openhdf εχουν περασει τις αλλαγες και ειναι οκ, κατεβαζεις την τελευταια εκδοση).

  • οχι το openpli δεν υποστηριζει netflix,

    το satdreamgr σου κολλησε (οπως και το atv και οποιο αλλο προχωρησε σε αλλαγη kernel) γιατι εγιναν καποιες "χοντρες" αλλαγες kernel-drivers λογω multiboot.


    ξαναφλασαρεις απο την αρχη, και με το νεο multiboot πλεον βαζεις εως και 4 image και δοκιμαζεις (satdreamgr, openatv, openeigh,openhdf εχουν περασει τις αλλαγες και ειναι οκ, κατεβαζεις την τελευταια εκδοση).

    Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου απλα ειμαι λιγο αρχαριος και δεν ξερω απο multiboot και τετοια θελω να βαλω ενα image και αυτο να αφησω για παντα αλλα να δουλευει και το νετφλιξ μαλλον η μονη μου επιλογη ειναι να γυρισω σε 6.3 και να μην κανω τα updates....

    Χρειαζομαι κ το νετφλιξ καλα δεν υπαρχει σε κανενα plugin να παιζει με ολα τα images....

  • δυστυχως, το plugin ειναι μια (ας πουμε) κατασκευη της octagon-team, και θελωντας να το "προστατεψουν" , το image θα πρεπει να εχει και καποια επιπλεων πραγματακια (που δεν τα εχει το καθενα).

    δοκιμαζοντας να εγκαταστησω το plugin σκετο σε satdreamgr, πηρα αρκετα σφαλματα.


    τωρα... το να βαλεις image και multiboot, ειναι πλεον πανευκολο, (ειδικα αφου αναφερεις οτι θα "ξαναβαλεις" atv6.3,με τον ιδιο τροπο) , απλα υπαρχουν περιορισμοι στις ημερομηνιες των αλλων image που θα χρησιμοποιεις (πιο πανω τα λεμε)...


    επισης, επειδη φυσικα δεν εισαι ο μονος με αυτο το προβλημα, καπου διαβασα,οτι ηδη προσπαθουν να το διορθωσουν σε 6.4...

  • Καταρχην 1000 ευχαριστω για τις απαντησεις σου καποια αλλα παιδια μου ειπαν πως δεν παιρνουν σφαλμα οπως εγω....Λες να μεινω οπως ειμαι κ να περιμενω αναβαθμιση του νετφλιξ σημερα που εκανα αναβαθμιση τπτ παντως....παιζει λιγη ωρα και μετα πεταει το σφαλμα..

  • εγω... δεν μπορω να σου πω/προτεινω κατι. και επισης, δεν εχω καν κωδικο netflix να δω πχ εαν μου βγαζει κι εμενα προβλημα, η εαν το "περναει" καπως.


    εχε κατα νου παντως, οτι το openeight ειναι το "παιδι" της octagon, οποτε εαν εχεις περασει openatv μετα τις 18/4 , κανε μια δοκιμη να το ριξεις σε multiboot...και δοκιμασε κι αυτο.

  • αυτο το εχει δεις ;;;γιατι στον sf8008 το netflix βασίζεται σε ChromeOS

  • εγω... δεν μπορω να σου πω/προτεινω κατι. και επισης, δεν εχω καν κωδικο netflix να δω πχ εαν μου βγαζει κι εμενα προβλημα, η εαν το "περναει" καπως.


    εχε κατα νου παντως, οτι το openeight ειναι το "παιδι" της octagon, οποτε εαν εχεις περασει openatv μετα τις 18/4 , κανε μια δοκιμη να το ριξεις σε multiboot...και δοκιμασε κι αυτο.

    Μπορω να σου δωσω εγω αν θες να δοκιμασεις.....Σε πμ...

    Το εχω δει αυτο αλλα δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εννοει.....

  • να με διορθωσω μονο...


    η νεωτερη εκδοση του plugin, γινεται εγκατασταση κανονικα και σε SDG8 ... απο εκει και περα, δεν ξερω εαν και πως δουλευει παραπερα...




  • Το παραπανω plugin του netflix γινεται μονο εγκατασταση σε octagon να υποθεσω ε μιας και για αυτον μιλατε η θα μπορουσαμε να το εγκαταστησουμε και σε μιο4κ με sdg8?επισης για τον φιλο που θελει netflix στον octagon του,θα του προτεινα μια λυση με image sdg8 να περασει το kodi απο τα feeds του image και μεσα απο το kodi θα μπορεσει να βλεπει netflix με τους κωδικους του,μεχρι να φτιαχτει το netflix στον δεκτη του

  • σαν plugin, οπως λεω και πιο πανω, το εφτιαξε η octagon, και παιζει μονο σε sf8008.

    εναλλακτικο υπαρχει και απο την dream, μονο για τον "one".


    στον mio4k δεν ξερω εαν θες να δεις/δοκιμασεις μεσω kodi μηπως τρεχει...

  • Τρεχει μεσω kodi κανονικα το εχω δοκιμασει,για αυτο το προτεινα στον φιλο ποιο πανω,απλα η αναλυση ειναι μεχρι 720p.

  • Ευχαριστω πολυ...Το πρωτο image που ειχα βαλει στον δεκτη ηταν αυτο το sdg αλλα οπως ειπα κ πιο πανω μετα απο αναβαθμιση ονλινε μου κρασαρε...Το εχει μεσα το sdg8?Η πρεπει να το κανω εγκατασταση?Κιαν ναι που τα το βρω...Εκανα εκαθαριση τον chome στο λαπ τοπ cash και coccies αλλα και παλι τπτ...

    Το παραπανω plugin του netflix γινεται μονο εγκατασταση σε octagon να υποθεσω ε μιας και για αυτον μιλατε η θα μπορουσαμε να το εγκαταστησουμε και σε μιο4κ με sdg8?επισης για τον φιλο που θελει netflix στον octagon του,θα του προτεινα μια λυση με image sdg8 να περασει το kodi απο τα feeds του image και μεσα απο το kodi θα μπορεσει να βλεπει netflix με τους κωδικους του,μεχρι να φτιαχτει το netflix στον δεκτη του

    Εχεις καποιον οδηγο κατι για να μπορεσω να δω μεσω kodi?Η αναλυση ουτε συ αλλος και στο open atv 6.3 μου εκανε σπασιματα στα προσωμα σαν γυαλαδες αλλα βελποταν....Στο 6.4 παλι ειναι καλυτερη η εικονα αλλα εκει βγαζει σφαλμα μετα απο 5 λεπτα...

  • μεσω kodi, μολις απαντησε ο .:T3O:. οτι σε αυτον τον δεκτη, υπαρχει προβλημα.


    στο sdg8, προς το παρων δεν υπαρχει να το κατεβασεις, λογικα θα μπει συντομα, αν θελεις να σου στειλω το αρχειο να το περασεις...

  • μεσω kodi, μολις απαντησε ο .:T3O:. οτι σε αυτον τον δεκτη, υπαρχει προβλημα.


    στο sdg8, προς το παρων δεν υπαρχει να το κατεβασεις, λογικα θα μπει συντομα, αν θελεις να σου στειλω το αρχειο να το περασεις...

    Θα βαλω απο εδω το τελευταιο αλλα τι διαλεγω το multiboot η το απλο?softcams κτπλ θα εχει μεσα?Για multiboot πρεπει να εχω το στικακι μεσα?Οπως ειμαι τωρα σβηνω αναβω στον δεκτη κρατημενο το power και βαζω το sdtgr σε αλλη θεση?Αν μπορεις στειλε μου το plugin του νετφλιξ για το sdgr8...Eυχαριστω και παλι....

  • αν εχεις περασει openatv μετα τις 18/4 μπορεις να κατεβασεις/βαλεις το multiboot (με τον πιο ευκολο τροπο, σαν multiboot).

    αν οχι, τοτε θα πρεπει να κατεβασεις το πληρες και να το περασεις με την διαδικασια που αναφερω σε αλλο θεμα, ως 1ο image, και μετα να ξαναπερασεις και νεο atv (παλι μεσω multiboot).

  • αν εχεις περασει openatv μετα τις 18/4 μπορεις να κατεβασεις/βαλεις το multiboot (με τον πιο ευκολο τροπο, σαν multiboot).

    αν οχι, τοτε θα πρεπει να κατεβασεις το πληρες και να το περασεις με την διαδικασια που αναφερω σε αλλο θεμα, ως 1ο image, και μετα να ξαναπερασεις και νεο atv (παλι μεσω multiboot).

    ΕΙναι ακριβως στις 18/04 το open atv 6.4 μετα τι γινεται καθε φορα που θα θελω να μπω με διαφορετικο?Θα κανω την ιδια διαδικασια πατημενο το power να μου βγαλει το μενου?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!