sf8008 netflix

There are 97 replies in this Thread which was already clicked 5,342 times. The last Post () by leopard77.

  • Δοκίμασε λίγο να απενεργοποιήσεις το ασύρματο όταν σου κάνει αυτά τα σπασίματα. Επίσης σε ποιές (αριθμητικά) συχνότητες σου τα κάνει;

    Μονο στον 13 εαστ

  • Σε ποιές συχνότητες του 13οΕ;

    11766 v 29900 8PSK μονο σε αυτη νομιζω...Rai1 hd και Rai 2 hd σιγουρα...AGC 82% SNR 11.8 dB

    Οτι ειναι καποια παρεμβολη ειναι σιγουρα αλλα δεν ξερω αν εκτος σπιτιου η εντος το ασυρματο εχω χρονια το ιδιο ενα siemens αυτα που ειναι κ voip...

  • Εγώ σε αυτές τις συχνότητες με κινητό OP125L στην Αθήνα, αυτή τη στιγμή δεν έχω σπασίματα (χωρίς αυτό να δίνει, αναγκαστικά, εξήγηση στο πρόβλημά σου). Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το ασύρματο τηλέφωνο.

    Επίσης το SNR σου φαίνεται ΛΙΓΟ χαμηλό, αν και δεν είναι αξιόπιστες οι σχετικές ενδείξεις από κανένα δέκτη.

    Σε εμένα πχ είναι 12,8 και 93%.

    Καταργώντας το μοτέρ, εξασφάλισες εκ νέου τη στόχευση του συστήματος σε όλους τους δορυφόρους;

  • Εγώ σε αυτές τις συχνότητες με κινητό OP125L στην Αθήνα, αυτή τη στιγμή δεν έχω σπασίματα (χωρίς αυτό να δίνει, αναγκαστικά, εξήγηση στο πρόβλημά σου). Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το ασύρματο τηλέφωνο.

    Επίσης το SNR σου φαίνεται ΛΙΓΟ χαμηλό, αν και δεν είναι αξιόπιστες οι σχετικές ενδείξεις από κανένα δέκτη.

    Σε εμένα πχ είναι 12,8 και 93%.

    Καταργώντας το μοτέρ, εξασφάλισες εκ νέου τη στόχευση του συστήματος σε όλους τους δορυφόρους;

    Σε αλλες συχνοτητες εχω και χαμηλοτερο σημα χωρις ομως σπασιματα....Βεβαια το καλωδιο και ο εξοπλισμος μου ειναι πολλων χρονων τωρα...Πιανουν ολοι οι δορυφοροι αλλοι καλυτερα αλλοι χειροτερα....

  • κανε αυτο που σου λεει ο qwerty με το τηλεφωνο... βγαλε το απο το ρευμα, η δοκιμασε να πας εκει κοντα, και παρε το στο χερι και ανοιξε το να κανει εκπομπη, και δες αν λυνεται το προβλημα (αν κανεις το πρωτο ) η αν δημιουργειται (αν κανεις το δευτερο).

  • Κοίτα να δεις. Όλα έχουν την σημασία τους. Για παράδειγμα, στον συγκεκριμένο δορυφόρο δεν μπορώ να σου περιγράψω τι νούμερα μου κάνει η συχνότητα 12475 H 29900 (Supertennis HD), όπου είμαι φανατικός θεατής, λόγω θέματος. Σε πληροφορώ ότι ορισμένες μέρες του Σεπτεμβρίου (δεν τις θυμάμαι τώρα) οι ηλιακές καταιγίδες της εποχής τσακίζουν την εικόνα.

    Μην πάμε όμως τόσο μακριά, αν δεν αποκλείσουμε πρώτα ασύρματο τηλέφωνο, κεντράρισμα πιάτου, παλαιότητα lnb και ποιότητα (σε συνδυασμό με παλαιότητα-φθορά) της καλωδίωσης.

  • Παλι τα ιδια βλεπω κανει που και που σπασιματακια....Μαλλον πρεπει να αλλαξω καλωδιο και γενικως να κανω ενα σερβισε στα ματια....

  • ...Για παράδειγμα, στον συγκεκριμένο δορυφόρο δεν μπορώ να σου περιγράψω τι νούμερα μου κάνει η συχνότητα 12475 H 29900 (Supertennis HD), όπου είμαι φανατικός θεατής, λόγω θέματος. Σε πληροφορώ ότι ορισμένες μέρες του Σεπτεμβρίου (δεν τις θυμάμαι τώρα) οι ηλιακές καταιγίδες της εποχής τσακίζουν την εικόνα.

    Μην πάμε όμως τόσο μακριά, αν δεν αποκλείσουμε πρώτα ασύρματο τηλέφωνο, κεντράρισμα πιάτου, παλαιότητα lnb και ποιότητα (σε συνδυασμό με παλαιότητα-φθορά) της καλωδίωσης.

    Φίλε qwerty, το εχω ξαναδηλώσει για το Super Tennis (είμαι κι εγώ πολύ fan) που είναι μαζί με το Euronews το ελληνικό, ότι μόλις βγάλω απ' το ρεύμα τη βάση από το ασύρματο τέρμα τα σπασίματα, το ίδιο γίνεται και με την ίδια συχνότητα στις 30W, όπως και με την 12483 στις 39Ε. αλλά και με την 11642 στον Hotbird, αλλά μόνο με αυτές τις δύο συχνότητες, κανένα θέμα με τα RAI εδώ. Δοκίμασέ το με το Super Tennis όποτε θέλεις.

    octagon sf8008 4K combo

  • Θοδωρε και Γιωργο καλημερα!

    ------------------------------------------

    Εχουν μπει αυτα στο SDGR8 ?

    -----------------


    OCTAGON SF8008: Kodi 18.6 + Netflix (Chrome Browser) Update 15.04.2020






    - Hi Player update


    - Player now recognizes DRM that switching no longer has to be done


    - Netflix new version


    - URL entry possible for Chome Browser (Netflix)

  • τα 2 πρωτα (που ειναι ενα) ειναι αυτο που αναφερει ο Θοδωρης στο ακριβως προηγουμενο μυνημα.


    τα 2 δευτερα (που ειναι παλι ενα) , οχι το netflix plugin δεν εχει μπει ακομα στο feed, μπορεις ομως να το κανεις εγκατασταση χειροκινητα...(το plugin 17/4 η αλλιως

    netflix_2.0+20200417-r3_sf8008.ipk )

  • το βαζω εδω (που ειναι και ισως η ουσια του θεματος)


    να αναφερω (επειδη δεν αναφερθηκε) , οτι στην προχθεσινη συζητηση που ειχαμε... μου εδωσαν εναν κωδικο netflix να κανω δοκιμη, και επαιζε με το plugin r3 (αυτο που αναφερω πιο πανω -netflix_2.0+20200417-r3_sf8008.ipk) στο SDG8 για πανω απο μιση ωρα, χωρις κανενα προβλημα...( πριν την ενημερωση του Hiplayer)

  • το βαζω εδω (που ειναι και ισως η ουσια του θεματος)


    να αναφερω (επειδη δεν αναφερθηκε) , οτι στην προχθεσινη συζητηση που ειχαμε... μου εδωσαν εναν κωδικο netflix να κανω δοκιμη, και επαιζε με το plugin r3 (αυτο που αναφερω πιο πανω -netflix_2.0+20200417-r3_sf8008.ipk) στο SDG8 για πανω απο μιση ωρα, χωρις κανενα προβλημα...( πριν την ενημερωση του Hiplayer)

    Εγω παντως που δοκιμασα σε 4 ιματζε αυτο το πλαγκιν του νετφλιξ μου βγαζει ερορ σε ολα σε αντιθεση απο κοντι που παιζω με προτροπη medousa89 παιζει και σε πολυ τελεια αναλυση δεν ξερω αν ειναι 4k γιατι δεν εχω τβ 4κ παντως σε fhd σιγουρα....Αν το δοκιμασει κ καποιος αλλος ας μας πει...

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!