Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,633 times. The last Post () by bigapple.

  • καλημερα σε ολους,καλη σαρακοστη!θα ηθελα να ρωτησω αν ο δεκτης μπορει να δει αρχεια απο υπολογιστη που να ειναι συνδεδεμενος στο ιδιο δικτυο?δηλαδη να streamarω μια ταινεια απο κοινοχρηστο φακελο στον δεκτη και αν θελει καποιο προγραμμα


    καλη σαρακοστη

    ρυθμισεις δικτύου muntmanager βαζεις την ip του pc και το ονομα του φακελου που εχεις κανει κοινοχρηστο θα πρεπει ομως να βγαλεις το pass απο τα windows


    καλημερα σε ολους,καλη σαρακοστη!θα ηθελα να ρωτησω αν ο δεκτης μπορει να δει αρχεια απο υπολογιστη που να ειναι συνδεδεμενος στο ιδιο δικτυο?δηλαδη να streamarω μια ταινεια απο κοινοχρηστο φακελο στον δεκτη και αν θελει καποιο προγραμμα


    καλη σαρακοστη

    ρυθμισεις δικτύου muntmanager βαζεις την ip του pc και το ονομα του φακελου που εχεις κανει κοινοχρηστο θα πρεπει ομως να βγαλεις το pass απο τα windows

    Το pass απο τα windows ποιο εννοεις?

  • ενω μου βρισκει απο τον δεκτη την ip των windows οταν παταω δεν μου βγαζει τουε φακελους(δεν κανει αναπτυξη της λιστας) λες να φταιει αυτο? παντως εγω κωδικο δεν εχω βαλει για την κοινη χρηση

  • το εκανα και αυτο αλλα τιποτα. σε λιγο θα του κανω επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων και ολα περασμα απο την αρχη μπας και γινει κατι

  • Γεια σε ολα τα παιδιά.

    Εφερε φίλος μου εναν Edision Optimus OS1+,ειχε πάνω Image HDF 6.3,στην προσπάθεια μου,να φλασαρω την

    καινουργια Version Image HDF 6.4,ενω εγινε κανονικα το Flashing με USB Stick,ο Δέκτης δεν κανει boot,φτανει

    μεχρι το Log HDF 6.4 waiting for booting.............και μετα τιποτα αλλο.

    Προσπαθησα να φλασάρω και απο την επισημη σελίδα της Edision το γνησιο Image,που ειναι απο την OPEN ATV,

    και πάλι απο τα ιδια,.

  • Εδώ και καιρό τα κανάλια στον hotbird με caid 0500 viacess δεν μου ανοίγουν.Πχ RSI LA2 HD, RTS DEUX HD κλπ.Ειναι γενικό ή εγώ έχω κάποιο θέμα?

  • Όχι πως είναι πρόβλημα αλλά αν έχει βρει κάποιος πως διορθώνεται το παρακάτω:

    Με satdream & στην εισαγωγή epg στις ρυθμίσεις για τα ελληνικά κανάλια, έχω στο ερτ world το epg του άλφα (φωτο)

    ο θέμα είναι αν δεν έχει epg το ερτ και παίρνει από αλλού, καθώς το έχω παρατηρήσει και σε άλλα κανάλια αυτό.

  • Ειναι θέμα από τις πηγές του rytec δηλαδή πως γίνεται το grab και από πού... Γιατί φαίνεται να παίρνει από αρκετά αλλά κανάλια

  • Μετα απο ενημερωση του δεκτη ( osmega )σημερα το πρωι απο το μενου κανω επανεκκινηση και κολαει στο satdream.gr δεν ανοιγει στο καναλι που εβαλα ..... πρεπει να πατησω το οκ για να βγαλει το καναλι ............ πρωτη φορα το κανει ..............

  • εγω παλι... και χθες εκανα ενημερωση, και τωρα εκανα παλι ενημερωση,αλλα ανοιγει κανονικα στο καναλι που εχω ορισει ως αρχικο...

  • παιδια καλησπερα. με τον δεκτη underline 3in1 δεν καταφερα τελικα να ανοιξω τα ερτ στις 39e. σκεφτομαι να παρω ενα δεκτακι μεταχειρισμενο που εχω βρει απο ενα φιλο τον nano plus. αυτος τα ανοιγει τα ερτ ή θα τον παρω τσαμπα.?? τον εχει κανεις αυτο το δεκτη για να μου το επιβεβαιωση??

  • καλημερα σε ολους σας. λοιπον εκανα το εξης για τα ερτ αλλα υπαρχει ενα θεματακι. εκανα ενα backup λογισμικου απο το nano plus σε usb και μετα εκανα αναβαθμιση ΛΙΣΤΑΣ ΚΑΝΑΛΙΩΝ απο το backup που ειχα κανει στον underline 3in1. τα ερτ ανοιξαν κανονικα ΑΛΛΑ το θεματακι τωρα ειναι οτι οταν αλλαζω καναλι απο ερτ1 σε ερτ2 και μετα παλι σε ερτ1 δεν ανοιγει το ερτ1. το ιδιο και σε ολα τα ερτ . με αποτελεσμα να κανω συνεχεια το ιδιο πραγμα με την αναβαθμιση ΛΙΣΤΑΣ ΚΑΝΑΛΙΩΝ. πιστευω πως πρεπει να βγει ενα καινουργιο λογισμικο που να ενσωματωσει και τα ερτ στον underline 3in1 οπως εγινε και στον progressiv nano.

  • καλημερα,θα ηθελα να αγορασω ενα καινουργιο πιατο,κυριως για να βαλω τον δορυφορο 30w, να τον εχω μονο του

    τι λετε για αυτο το πιατο https://www.e-shop.gr/engel-ax…ptro-lh-105m-p-PER.705170

    οι διαστασεις ειναι ενταξει για καλη ληψη ??με βαση το σαιτ satbeams θελει το λιγοτερο διαμετρο 75cm

    για πατρα θα ειναι ληψη!!

    οποιαδηποτε γνωμη θα βοηθαγε ,ευχαριστω

  • το συγκεκριμενο το εχω αγορασει ειναι πολυ καλο πιατο. εγω το χρησιμοποιησα για 3e κεντρο και 0.8W παρακεντρο. τωρα για 30w δεν ξερω. παντως εγω με 80αρι πιατο edision και με μοτερ πιανω ικανοποιητικα τον 30w.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!