sf8008 netflix

There are 97 replies in this Thread which was already clicked 5,389 times. The last Post () by leopard77.

  • αν ειναι 18/4 τοτε μπορεις να βαλεις το multiboot και οπως λες, αλλα και με τον πιο απλο τροπο.


    μισο να γυρισω σε openatv, αν μπορω να κανω εναν mini οδηγο...

  • αν ειναι 18/4 τοτε μπορεις να βαλεις το multiboot και οπως λες, αλλα και με τον πιο απλο τροπο.


    μισο να γυρισω σε openatv, αν μπορω να κανω εναν mini οδηγο...

    Το κατεβασα και το εβαλα στο στικακι το εκανα extract μεσα στο στικακι αφου εσβησα αυτα που ειχε απο το openatv 6.4 τωρα στο μενου κανω USB Multiboot Image Upgrade αυτο διαλεγω?Το θεμα ειναι οτι οταν το εκανα extract μεσα στο στικακι δεν μου εβγαλε αρχειο .bin μου εβγαλε εναν φακελο octagon....Παιδια μηπως στο 6.4 βγαλω αυτο που εχει το πλαγκιν και βαλω αυτο που θα βαλω στο sdgr8 δουλεψει????




  • 1) κατεβαζεις το image SDG xxx.multiboot και το περνας οπως ειναι συμπιεσμενο στο φλασακι σου.


    2) μπλε κουμπι/διαχειριση λογισμικου/ διαδικτυακο φλασαρισμα ... θα πρεπει να δεις αυτο

    (απο λαθος, εγω περασα openhdf, δεν πειραζει...)


    multi1.jpg


    πας στο ληφθεντα images , πανω στο image και επιλεγεις "φλασαρισμα" (με "ΟΚ" η "πρασσινο".


    διαλεγεις διαμερισμα και το κανεις εγκατασταση. αφου τελειωσει, θα μπορεις να επιλεξεις image μεσα απο το multiboot menu.


    multi3.jpg


    multi4.jpg


    μετον ιδιο τροπο, μπορεις να βαλεις και ακομα 2 image (ακομα και απο την ιδια ομαδα, ενα να χρησιμοποιεις, και ενα για πειραματα,ωστε και αν το "παρεις στο χερι" , να μην τρεχει και τιποτα...



    *σημαντικο


    οταν κανει πρωτη φορα boot, θα σε ρωτησει να κανει restore settings. επειδη το SDG8 ειναι σε Ο.Ε 3.0 ,επιλεγεις "οχι" και θα πρεπει να βαλεις χειροκινητα τα οποια προσθετα θελεις...

  • 1000 ευχαριστω σε ολους τελικα μαλλον ειμαι πολυ ατυχος κατι θα γινεται με τον λογαριασμο στο νετφλιξ δεν ξερω και εδω μου κανει τα ιδια κριμα πολυ κριμα κ εκανα πολυ προσπαθεια.....Τουλαχιστον εμαθα πως να βαζω images.....Μηπως υπαρχει καμια αλλη εκδοση νετφιξ να δοκιμασω μηπως με την συγκεκριμενη το κανει?

  • το αν κατι γινεται με τον λογαριασμο, θα το επιβεβαιωσεις μονο αν το δοκιμασεις σε κατι αλλο (laptop, android κλπ...) και εχει και εκει το ιδιο...

  • το αν κατι γινεται με τον λογαριασμο, θα το επιβεβαιωσεις μονο αν το δοκιμασεις σε κατι αλλο (laptop, android κλπ...) και εχει και εκει το ιδιο...

    Δουλευει κανονικα παντου......Σε οτι αλλο το βαζω.....Μηπως θελει καμια ρυθμιση εδω????

    net.jpgupload photos to url



    Στις προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχε αυτο το μενου....

    Απο αυτα εδω πιο βαζω για multiboot

  • κανενα... (απ οσο ξερω, στο 6.3 δεν εχει μπει αλλαγη multiboot)

    αυτα ειναι σε παλιο kernel-drivers - multiboot και η θα βαλεις το "recovery.mmc " αλλα θα χασεις τα αλλα η...


    υπαρχει τροπος, να παρεις το kernel.bin απο νεο image, να το περασεις σε παλιο, να το ξανασυμπιεσεις σε zip και να το κανεις εγκατασταση, χωρις ομως να δινει δυνατοτητα για boot απο το menu επανεκκινησης...

  • Σε λιγο στελνω βιντεο

    Το Netflix που ανεβασα τρεχει κανονικα στο sdgr8..........................

    Και σε μενα τρεχει κανονικα αλλα μετα απο 5 λεπτα βγαζει σφαλμα αυτο που ειπα δεν εχω κανεναν λογο να λεω ψεμματα....

  • κανενα... (απ οσο ξερω, στο 6.3 δεν εχει μπει αλλαγη multiboot)

    αυτα ειναι σε παλιο kernel-drivers - multiboot και η θα βαλεις το "recovery.mmc " αλλα θα χασεις τα αλλα η...


    υπαρχει τροπος, να παρεις το kernel.bin απο νεο image, να το περασεις σε παλιο, να το ξανασυμπιεσεις σε zip και να το κανεις εγκατασταση, χωρις ομως να δινει δυνατοτητα για boot απο το menu επανεκκινησης...

    Μηπως μπορουμε να βρουμε καμια αλλη εκδοση νετφλιξ δεν ξερω τι να πω μηπως συμβαινει μονο σε μενα κ σε κανεναν αλλον....Ειμαι πολυ γκαντεμης...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!