Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,007 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Μια απλοϊκή πρόταση:

    Απεγκαθιστάς από τα πρόσθετα το oscam-emu και το επανεγκαθιστάς μέσα από το feed του image σου.

    Στη συνέχεια με μπλε κουμπί, softcam none και OK, σταματάς το oscam-emu, αντικαθιστάς το αρχείο που θές, δίνεις δικαιώματα και πάλι με μπλε κουμπί επανενεργοποιείς το oscam-emu.

  • Ευχαριστώ, την ξέρω αυτή την λύση, αλλά θα ήθελα να θυμηθώ τον τρόπο που ενεργοποιείται εκ νέου το νέο oscam-emu.

    octagon sf8008 4K combo

  • Τελικά η αιτία ήταν η μη συμβατότητα των εκδόσεων oscam-emu που εγκαθιστούσα με τον δέκτη μου!

    Το κατάλαβα όταν εγκατέστησα έκδοση απο εδώ :

    OSCam For sf8008 and others [ boxes_Arch:arm ]

    και όλα καλά μετά την επανεκκίνηση του δέκτη!

    Άρα δεν υπάρχει τελικά κάποιο κόλπο σ'αυτή την ιστορία.

    octagon sf8008 4K combo

  • Γεια σας είμαι καινούργιος εδώ δεν έχω καμία ιδέα για αυτό το oscam αλλά θέλω πολύ να μάθω, Ποιος μπορεί να με βοηθήσει;

  • Έχει τόσες ενότητες εδώ στον Ελληνικό τομέα (αλλά και στον διεθνή) να ψαχτείς και να ενημερωθείς,

    δεν μπορεί κανείς να απαντήσει έτσι αόριστα για το oscam από το Α έως το Ω.

    Πιστεύω ότι ξέρεις ότι είναι το πιο βασικό πρόσθετο σ' όλα τα images

    με την βοήθεια του οποίου βλέπουμε τα κωδικοποιημένα δορυφορικά κανάλια.

    Πες τι δέκτη έχεις ποιο image εγκατέστησες και που ακριβώς προβληματίζεσαι με το oscam.

    octagon sf8008 4K combo

  • Έψαξα και δεν κατάφερα να το βρω:

    Όταν έχουμε εγκαταστήσει iptv με εντολή τύπου "wget -O /tmp/iptv.sh..."

    πως κάνουμε αργότερα σωστή απεγκατάσταση?

    Πήγα στα τυφλά στο etc/enigma2 και διέγραψα ένα φάκελο που είχε σχέση με τ'όνομα του παρόχου

    και το αρχείο iptv.sh μαζί με όλα τα αρχεία με τα μπουκέτα του παρόχου,

    αλλά μετά την επανεκκίνηση στη λίστα των fav εμφανίζονται πάλι τα μπουκέτα όλα με όνομα <n/a> (μη διαθέσιμα, δηλ.)

    Βοήθεια παρακαλώ.

    octagon sf8008 4K combo

  • Ευχαριστώ φίλε Χρήστο, τον ξέρω αυτόν τον τρόπο, αλλά μ'αυτόν πρέπει να διαγράφω χειροκίνητα ένα-ένα 40κάτι μπουκέτα,

    υπάρχει με ftp άλλος πιό γρήγορος γι απεγκατάσταση ότι έχει σχέση με μία iptv εγκατάσταση τέτοιου τύπου.

    Τέλος πάντων, άνοιξα το αρχείο bouquets.tv και τα διέγραψα από εκεί μέσα.

    octagon sf8008 4K combo

  • βλέπεις τι έχει μέσα στο etc/enigma 2 και αφορά σε userbouquet του iptv, το ανοίγεις για να καταλάβεις οτι αφορά σε iptv και όχι σε δορυφορικά.

    διαγράφεις όσα αφορούν iptv και επιπλέον το iptv.sh

    σε μένα έχει πιάσει.

  • Kapios σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά σε edision osnino pro είχα openatv και δεν δουλεύει,Επίσης σε SatdreamGr που έβαλα πάλι δεν παίζει .Σε εσένα δουλεύει?

  • αρχικα ειχαμε θεμα στους arm, αλλα σε mips32 ηταν οκ...


    σε συζητηση με φιλο μου,μου ανεφερε και αυτος οτι εχει θεμα.


    τωρα μια λυση για ertflix, για οσους κανουν ληψη 19.2 , ειναι τα γερμανικα anixe hd k anixe+ και το αυστριακο aristo tv...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!