Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 397,177 times. The last Post () by bigapple.

  • δε λυθηκε και δε νομιζω να λυθει...


    αλλα προσωπικα δε με ενοχλει (και δε βρισκω και τον λογο ολης αυτης της κουβεντας)... ο ενας μου δειχνει 1 δευτερολεπτο μαυρο και μετα παιζει το καναλι, ο αλλος δειχνει ενα δευτερολεπτο slow motion μεχρι να συγχρονισει και μετα παιζει

  • Το είχα ψάξει και εγώ αρκετά στην αρχή Μόλις πήρα τον δέκτη διότι ερχόμενος από dreambox με ενοχλούσε κάπως....

    Δεν νομίζω να λυθεί ποτέ όπως λέει και ο george διότι είναι θέμα του συγκεκριμένου chip,

    Πάντως η αλήθεια είναι ότι η αργή κίνηση διαρκεί λίγο παραπάνω από το μαύρο σε άλλους δέκτες... Και το κάνει επίσης όταν έχει απόσυντονισμούς ο δορυφόρος ή κάποιο στιγμιαίο κόλλημα...

    Είναι λίγο σπαστικό αλλά στο μήνα πάνω το συνήθισα και δεν με ενοχλεί πλέον καθόλου.

    Σε κάθε περίπτωση (για τα λεφτά του φυσικά) Γραμμεί ο octagon ακόμα και με αργή κίνηση!


    georgeflu άσχετο: SDGR 10 (ας πούμε αρκετά σταθερό) για τον sf8008 έχουμε ? 🤔🙂

  • νομιζω οτι ειναι αρκετα σταθερο (δεν ειχες ζητησει link για δοκιμαστικο???) ... το εχω σταθερα να δουλευει σε sf8008 και mio+ χωρις να εχω περιεργα...

    απλα, περαν του σταθερου,υπαρχουν ψιλοελειψεις σε καποια πραγματακια/plugins .

    σε καθε περιπτωση (επειδη δεν κανουμε χρηση των ιδιων προσθετων κλπ) , ριχνεις ενα στο multiboot,και σχηματιζεις αποψη

  • Το είχα βάλει πριν καιρό Ναι και πειραματιστηκα με διάφορα plugins πού χρησιμοποιώ συνήθως αλλά κάποια από αυτά δεν παίζανε και είχα και κάποια crashes, έτσι το άφησα και περίμενα μέχρι να γίνει πιο σταθερό ή ίσως κάποια plugins να γίνουν συμβατά με python 3... Μπορεί να έφταιγε και αυτό. Kodi είχα δοκιμάσει με διάφορα plugins και κάποια iptv τύπου plugin και δεν παίζανε. Μπορεί να φταίγανε και τα plugins και όχι το image αυτό καθεαυτό διότι παρόμοια θέματα είχα κ με openpli 10 που δοκίμασα.

  • Καλησπέρα σας !Έκανα λάθος και πήρα το octagon sx 988 το οποίο δεν έχει καθόλου δέκτη . Αλλα μαρέσει το menu του και θα μου άρεσε να πάρω καποιόν απο την ιδια εταιρεία . Το ερωτημά μου είναι το εξής . Άυτη την στιγμή έχω το πακετό της ΝΟΒΑ ( ΕΟΝ) δορυφορικό και σκέφτομαι να μείνω με το Internet μόνο . Με ενδιαφέρουν ολα τα καναλια της DIGEA . τι θα χρειαστεί με αυτο το πιατο της νοβα να κάνω ;αν είναι βέβαια εφικτό . σας ευχαριστώ!

  • Καλησπέρα

    Συγγνώμη που ρωτάω στα χαμένα...

    Υπάρχουν εδώ threads για images του EDISION OS MIO LINUX + 4K S2X + S2/T2/C ;

    Περισσότερο για Open aTV ενδιαφέρομαι

  • Ευχαριστώ πολύ Τον έχω παραγγείλει και ο σερβιτόρος μου ζητάει να βάλω open atv 7 για τα δέοντα

  • καλημέρα. είπα να δοκιμάσω αυτό στον sf8008 σε άδειο slot. RE: Backup - Warder private image for Octagon SF8008


    όπως κι αν έβαλα το φάκελο σε usb, δεν βρίσκει τίποτα ο δέκτης.

    μετά το ξεζιπάρισμα του αρχείου η διαδρομή που υπάρχει είναι

    Warder-private-sf8008-backup_recovery / octagon /sf8008/ και μέσα σε αυτόν υπάρχουν χύμα τα force_sf8008_READ, imageversion, kernel, και ζιπαρισμένο το rootfs.tar.

    έβαλα τα χύμα, έβαλα το φάκελο octagon, τίποτα.

    τι ακριβώς πρέπει να βάλω μέσα στο usb;

    ευχαριστώ.

  • Το θέμα είναι αν ξεκινάς το φλασάρισμα σωστά. Το κάνεις μέσα από το openATV (με ασυμπίεστο το αρχείο μέσα στο φλασάκι)

    και σ' αυτή τη διαδρομή του μενού :

    Ρυθμίσεις>Διαχείριση λογισμικού>Διαδικτυακό φλασάρισμα>Εφεδρεία images (πατάς το + για να το βρεις το αρχείο σου)>Warder-private-sf8008-backup_recovery.zip ?

    Μόλις το επιλέξεις σου βγάζει τον πίνακα με όλες τις διαθέσιμες θέσεις εγκατάστασης για να επιλέξεις.


    Υ.Γ. Πωπω γκάφα μου! Το αρρχείο συμπεπιεσμένο μέσα στο φλασάκι έπρεπε να γράψω, συγνώμη.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited 4 times, last by anestis1956 ().

  • Καλησπέρα,

    Να ρωτήσω κάτι άσχετο εάν κάποιος έχει εμπειρία Και ξέρει:

    Εάν βάλω vpn στον δέκτη μου, λέτε να έχω κανένα θέμα με τον σερβιτόρο και να φάω κανένα Ban, με δεδομένο ότι οι IPs που δίνει το VPN δεν είναι μοναδικές και μπορεί να την έχει κι άλλος?

    Τον ρώτησα και αυτόν δύο φορές αλλά με έγραψε στα φρύδια του, είναι από αυτούς που δεν είναι και ιδιαίτερα επικοινωνιακοί...

    Ευχαριστώ!


    Edit: πληροφοριακά για όποιον τον ενδιαφέρει, οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις επειδή έκανα αναβάθμιση μόλις τώρα φαίνεται να έχουν ελληνικό ενδιαφέρον.

  • Καλησπέρα, Θέλω την βοήθεια σας.

    Εχω αυτό το feed

    7.0E

    11145 V 7120

    4:2:0

    ID: GCUK Enc 33

    CW: 23 22 DD 22 CC 35 33 34


    English League Cup - 3rd Round

    Manchester United v Aston Villa


    Πως περνάω σε oscam το κλειδι για να μπορέσω να το δω?

    Σε ποιο αρχείο και με ποιο format.?


    Ευχαριστώ!

  • ο ενας τροπος, ειναι να δεις το oscam.log και να δεις το id που ψαχνει.


    ο αλλος ειναι να περασεις το plugin biscotto (η addkey οπως εγινε αργοτερα) και να γραφεις μονο το νουμερακι με το τηλεκοντρολ μεσα απο το plugin (και το plugin να αναλαμβανει το format κλπ).

  • ο ενας τροπος, ειναι να δεις το oscam.log και να δεις το id που ψαχνει.


    ο αλλος ειναι να περασεις το plugin biscotto (η addkey οπως εγινε αργοτερα) και να γραφεις μονο το νουμερακι με το τηλεκοντρολ μεσα απο το plugin (και το plugin να αναλαμβανει το format κλπ).

    Ευχαριστώ πολυ! Κατέβασα αυτό και δούλεψε!

  • γιασασ φιλοι. το λινκ του λυχνος

    δεν λειτουργει πλεον υπαρχει καποια λυση. ΟΧΙ yutube διοτι χρειαζετε καθημερινα ανανεωση.

    το κατωθι

    https://thor.mental-media.gr:19360/imp_abr/imp_abr_720p.m3u8

    Code
    LYCHNOS
    https://thor.mental-media.gr:19360/imp/imp.m3u8 

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!