Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 392,680 times. The last Post () by senos.

  • Γεια στην Ελληνική παρέα.

    Αγόρασα για φίλο,τον Edision piccollino S2,για την Λήψη των καναλιών ,ERT & Digea.

    Υπαρχουν,επισης εφαρμογές για Internet,το ερωτημα μου,ειναι,εαν γνωρίζει κανείς.

    Πως περναμε .,Web.TV-m3u.list,δηλδ.ποιό αρχείο,εαν υπαρχει σελιδα,www.xxxxx.url.....κτλ...κτλ.....

  • Επειδή δεν έχω το συγκεκριμένο δέκτη και δεν ξέρω τι παίζει, αλλά αν σε ενδιαφέρει κυρίως να βλέπεις ελληνικά κανάλια online, to SGDR image έχει μεσα ενσωματωμένο plug-in που το κάνει αυτό αυτόματα και δημιουργεί και μπουκέτα.

    Απλά δεν ξέρω αν υπάρχει αυτό το image για το δικό σου δέκτη.

    Θα μας πούνε εδώ τα τσακάλια :)

  • Σίγουρα όχι αυτός που ασχολείται με εσπιοναζ των γιγάντων της δορυφορικής!

    Βέβαια οι τελευταίες πληροφορίες του ήταν λανθασμένες...

    Και δεν είπε κουβέντα 🐣

  • Ε κοιτα τους εν λογο γειτωνες δεν ειναι να τους εμπιστεύεσαι και πολύ. Μπορεί να άλλαξαν γνώμη τελευταία στιγμη. Αν και να σου πω την αλήθεια θα ήθελα το συγκεκριμενο πακετο στους 1.9.

  • Τι να σου πω?

    Από την άλλη όμως γιατί να κάνουν δοκιμές στον 13 άμα ήταν να πάνε στον hellasat ?

    Δεν βγάζει κανένα νόημα ακόμα και για τους τρελούς γείτονες 😁😂😂...

    Κλασική περίπτωση αλλού τρως αλλού πίνεις αλλού πας και το δίνεις.

    Και είναι ήδη στους 1.9 και δεν νομίζω ότι θα φύγει. Διότι όπως σωστά είπε και ο ειδικός είναι άλλη η εταιρεία.

    Και εγώ που συγκρινα τα κανάλια τουλάχιστον τα αθλητικά μου φαίνονται όλα ίδια.

  • Screenshot_20240328_191241_Gallery.jpgΝαι και εκεί αλλά έχει ίδια κανάλια με το 1.9e και τώρα ίδια και στον 13e.

    Εμένα δεν μου κάνει διαφορά η εταιρεία, τα κανάλια πραγματικά τα αθλητικά πού είναι και τα μόνα που μου ενδιαφέρουν, τουλάχιστον φαίνεται να είναι σχεδόν ολα ίδια.


    Για αυτό και σκέφτομαι να καταργήσω τον 1.9e που έχω μαζί με το 0.8w στην υπέροχη εγκατάσταση που είχα δείξει και να βάλω κάτι άλλο.

    Το θέμα όμως είναι επειδή πρώτον, δεν ξέρω που πάνε τα 4, και δεύτερον το πιάτο δεν μπορεί να πάει άλλο αριστερά (όπως βλέπεις το πιάτο από μπροστά παντα) διότι έχει κολλήσει στον τοίχο.

    Στην τρέχουσα φωτογραφία στο κέντρο έχω τον 1.9e στο διπλό lnb και δεξιά τον 0.8w.

    Το θέμα είναι άμα βάλω κέντρο τον 0.8w ποιους άλλους δορυφόρους μπορώ να βάλω που πρώτα να έχουν ενδιαφέρον

    (Θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ με τα feed αν είναι δυνατόν, που δεν έχω ιδέα τι είναι και πώς δουλεύουν ποτέ δεν το κατάλαβα διότι δεν ασχολήθηκα και ποτέ διότι δεν είχα πιάτο, και φυσικά θα πρήξω τον γνωστό σούπερ ειδικό :) ) και δεύτερον να είναι προς τα δεξιά διότι όπως σας είπα αριστερά δεν πάει.

    Μη με ρωτάτε που είναι η δύση και που η ανατολή ιδέα δεν έχω 😂😂😂.


    Επίσης έχω ήδη 13-16-19.


    Για πείτε καμία ιδέα μιας έφταιξε και ο καιρός να κάνουμε καμία ζωγραφιά.

  • 4.8 μπορεις αν και δεν εχει τπτ. Μετα μπορεις να πας δυτικα 3.4.5w που επίσης δεν εχει κατι ενδιαφέρον.

    Στο 2ο γτ δεν βάζεις τον 23.5; Αν εχεις κεντρο τον 19.2.

    Edited once, last by IsN0G00d ().

  • Κέντρο των 16 έχω και είναι εντελώς οριακό,

    Και επίσης και στον 13 και στον 16 και στον 19 έχει άπειρα κανάλια ακόμα και μεγάλο ελληνικό ενδιαφέρον. Δηλαδή και μόνο με αυτούς τους τρεις τώρα που πήγε και το Μαξ στον 13, είμαι 95% καλυμμένος για αυτά που θέλω να δω εκτός από κάποια ελληνικά φυσικά.

  • Εγώ στον 13 δεν παω καθολου. 16 μονο για feeds. Στον 23.5 δεν ξερω γιατι δεν τα κατεβάζω. Αν και εχει και 2 καναλια με Γκρικ σαμπς.

  • στον 13 εχει πολλα. Πολωνο σε SHD που εχει σχεδον τα παντα και 1-2 παιχνιδια €league και σπανια κανα ελληνικο ποδοσφ και τωρα και ο o mad Μαξ που εχει παρα πολλα και σχεδον φουλ €league.

    Αυτο με τα feeds θα μου το εξηγησει κανεις? :)

    εστω να μου στειλει κανα αρθρο για αρχαριους να διαβασω να μαθω. ετσι για το γαμωτο.

  • Θυμάμαι τον hatters1976 να αναφέρεται σε ένα plugin αλλα δεν θυμάμαι το όνομα του. Μιας και ουτε plugin χρησιμοποιώ πέρα του epg.

    Ούτε το multistalker γνωρίζω για το οποιο μιλατε.

  • IsN0G00d άμα σου αρέσει να ταλαιπωρεισαι και να κυνηγάς feeds, τι να σου πω με ό,τι την βρίσκει ο καθένας 😮😂😂😂


    senos

    Τι να βάλω εδώ δεν χωράει τίποτα άλλο 😂😂


    Καλησπέρα

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!