oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,714 times. The last Post () by vasilis1985.

  • και αφου σε πειραζει η ζελατινα,να σε ρωτησω μηπως σε ενοχλει και η βαση που εβαλα απο κατω?

    εαν σε πειραζει πες μου να την βγαλω.

    αλλα εαν θες να σου βγαζω φωτογραφιες οπως σου αρεσει εσενα,

    να σου στειλω και την αποδειξη να μου τον πληρωσεις.

  • Για χαλάρωσε λιγο γιατί δεν είναι και τίποτα να σε στειλω για ban-ανιο (24Η ,7μερες,μήνα κτλ)....

    Δεν χρειάζεται να επαναλάβανεις συνέχεια τα ίδια πράγματα. ....

    Και Τελειώνει το όλο θέμα εδώ ....αν το συνεχίσεις θα φύγεις μια και καλή

  • τι λες ρε φιλε που θα καθομαι να ανεχομαι τον καθε κομπλεξικο με ψυχολογικα προβληματα, επειδη θα μου ριξεις μπαν..

    ξερεις..ολη μου η ζωη ειναι εξαρτημενη απο τον octagon Και τα δορυφορικα.

    ασε μας ρε φιλε-εχω πολυ σοβαροτερα προβληματα να ασχοληθω.

    να σε χαιρονται αυτοι που σε εβαλαν και διαχειριστη..

    και βρες κατι αλλο να ασχολεισαι μηπως και ξεκολλησει το κολλημενο μυαλο σου..

    εχεις μεγαλο θεμα να ξερεις..

    ριξε και μπαν και μπουν..

    ειλικρινα χεστηκα..

  • Το φόρουμ είναι για να μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας και όχι για τσακωμούς ρε μάγκες!

    Ειρήνη υμίν λοιπόν αδέρφια

    :thumbup:

  • διαχειριστη δεν με έχει κάνει κανένας .... συντονιστή μπορεί .... γιατι ακομα μπορει να ήσασταν στο cstalk και να σαν δούλευαν οι "έμποροι ".

    Και γνωριζεις πόσοι έρχονται κάθε φορά και σκάνε σαν πυροτέχνημα?? ... και λενε τα ίδια πράγματα.

    και οπως λες εδω ειμαστε σκουριασμένοι ,κολλημένοι και με παρωπίδες ,και να μην ξερουμε τι γινετε στο υπολοιπο διαδίκτυο . Αλλα να είμαστε απίκο , άμεσοι στην απάντηση, στην υποστήριξη και επίλυση των προβλημάτων .... αν όμως δεν απαντησουν αυτα τα 6 αυτα άτομα παλι εχουμε γκρίνια.

    το ban ειναι forever

    • Official Post

    ασε μας ρε φιλε-εχω πολυ σοβαροτερα προβληματα να ασχοληθω.

    Να σου απαντήσω και εγω στην δική σου γλώσσα

    Αφού έχεις σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθείς τότε τι μας πρήζεις τα π@π@ρια εδώ και μια εβδομάδα?!?!



    περνεις κατι?

    Ο Θοδωρής σίγουρα όχι

    Εσύ σίγουρα ναι.... BAN

  • τα banια δεν κάνουν τίποτα μετά από καιρό θα μπει από αλλού με άλλο κλπ

    το βασικό είναι αυτή η ΦΑΣΗ - ΑΝΤΙΦΑΣΗ όλων αυτών των ξερόλιδων παιδιά που σε φρικάρουν & πάνε να βγουν κι από πάνω στο τέλος!

    με ξέρετε οι περισσότεροι θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο σεντόνι αλλά δεν αξίζει & πολύ αξία τους δίνουμε κάτι τέτοιους που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι επειδή έμαθαν μερικά ωραία....ότι τα έμαθαν ΟΛΑ....αμ δε γιατί όσο μαθαίνεις σου δημιουργούνται κι άλλες τόσες απορίες κι αν τελικώς ΔΕΝ το έχεις πάλι στην ανάγκη άλλων θα καταφύγεις μετά & μπροστά τους τα βρίσκουν πάντα στη ζωή ορισμένοι

    ΟΥΔΕΙΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ

  • για να επανέλθουμε στο θέμα του νήματος


    πρώτα να ευχαριστήσω τα παιδιά για τη σοβαρή δουλειά που κάνουν & μαθαίνουμε περί του φοβερού&τρομερού έως τώρα oscam-emu!


    μέχρι προ 1 έτους έπαιζα με ali δέκτες....έβαζες & το κλειδί biss αλλά & για feed εύκολα & τσακ μπάμ

    αλλά εν προκειμένω για feed είχες & αναλυτικό Blind Scan


    το Blind Scan μου το έλυσε ο EDISION nino PRO (το κάνει & ο 4Κ mio & mio+)

    τώρα με το A11FEED5 στο softcam τρέχοντας oscam-emu γράφεις ΜΟΝΟ το key του feed & ΟΥΑΛΑ


    έτσι ξαπόστειλα τον ali δέκτη που ήμουν αναγκασμένος μέχρι πρότεινως να έχω 2 ειδών δέκτες

    γιατί ναι ο enigma2 δέκτης έκανε παπάδες όμως δεν μπορούσε να κανει blind scan ούτε να μπει το biss για feed εύκολα

  • υπαρχει και ενα plugin, που ειχε ξεκινησει με το ονομα "bisscoto" και στην συνεχεια τροποποιηθηκε, με το οποιο μπορεις να "φυτεψεις" το biss,κατευθειαν πανω στο καναλι...(και νομιζω απλοποιει εντελως την διαδικασια...)

  • Η διαδρομή είναι για τα config και softcam.key ειναι /etc/tuxbox/config/oscam-emu

    Για την σύνταξη του μπορεί να δει εδώ https://github.com/oscam-emu/o…ax-for-keys-in-softcamkey. Τα οποία για να δεις το format κάθε φορά γενικά για τα biss μπορείς να το βρεις από τα log του oscam στην καρτέλα live log μέσω της webif του oscam.

    Για τα digea όπως έχουμε αν φέρει και στο νήμα εδώ Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e. Στο ποστ#145

    Μπορεί με ένα κλειδί ανά mux https://github.com/oscam-emu/o…tsid-and-onid-combination

    Τέλος θέλω να κάνω μια παρένθεση, την συζήτηση με τον τύπο πιο πάνω την εχω δει και για τον λόγω αυτό ξέρω το μηχάνημα σου και δεν το συνεχίζω .... Αλλά μην ξαναβρεί κανένας με τόση αχαριστία ... ή δημιουργήσει θέμα στην ομάδα του satdream ...δεν θα ξανά βοηθήσω κανένα νέο ποτέ ξανά ....με μένα έχει θέμα σε μένα θα έρθει...

  • Ευχαριστώ φιλε medousa89 για την βοήθεια σου...

    Τα τελευταία χρονια δεν έχω ασχοληθεί με Linux δεκτες, είχα και έχω δηλαδή έναν Clarke-Tech HD4100 Plus ...ωραίος δεκτης!!!

    Πραγματικά τώρα βοηθάς πολύ κόσμο....

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα,ευχαρηστώ πολύ ολα τα παιδιά για την υπομονη τους και την βοηθεια,Καλό μηνα σε όλους,.

    Παρακαλώ θερμώς,όλους τους νέους,να εχουν σεβασμό στα παλιά μέλη,που εχουν περισσότερες γνώσεις απο εμας.

  • δεν μου τρεχει το oscam-emu

    τρεχω την εντολη στο τελνετ oscam-emu

    oscam-emu: error while loading shared libraries: libm.so.6: cannot open shared

    bject file: No such file or directory


    τι πρεπει ν κανω??

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!