oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,499 times. The last Post () by vasilis1985.

  • unzip αλλα το αρχείο είναι δυαδικό (binary) αρα θέλει αντικατάσταση και μετονομασία οπως το παλιο(στην θεση /usr/bin) + 755 στα δικαιώματα

    δεν υπάρχει παλιό, έκανα απεγκατάσταση πρώτα.

    octagon sf8008 4K combo

  • georgeflu είναι με oscam-emu ή σκέτο oscam αυτές οι 2 εκδόσεις και βοηθάνε σε καλύτερη απόδοση του σερβιτόρου παρακαλώ?

    ειναι με emu και οι 2,,,

    τωρα το τι παραπανω προσφερουν, δεν ξερω, δεν ειδα τα τελευταια changelog...

  • unzip αλλα το αρχείο είναι δυαδικό (binary) αρα θέλει αντικατάσταση και μετονομασία οπως το παλιο(στην θεση /usr/bin) + 755 στα δικαιώματα

    δεν υπάρχει παλιό, έκανα απεγκατάσταση πρώτα.

    ξανακανε εγκατασταση το παλιο, και μετα απλα μετονομασε αυτο του .zip (αφου το αποσυμπιεσεις πρωτα) συμφωνα με αυτο που ειναι στον δεκτη σου (usr/bin) .

    αν ειναι απλα πχ "oscam-emu"... αντιστοιχα.

    μετα κανε το αντικατασταση...

  • samur , just for confirmation, it works also (in sdg8) in os mio+ 4K (and i think in all edision 4K family) .

  • καλημερα

    Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο topic εχω το amiko 7162 κ δοκιμασα να βαλω το oscam

    11668 κ το all ipk κ το sh αλλα δεν ανοιγει τπτ οποτε αναγκαστικα γυρναω στην 11396 ....!!!

    Εχετε καποια ιδεα συμβαινει για το τι μπορει να φταιει? Σιγουρα κατι δεν κανω σωστα εγω.

    Edited once, last by rooky72 ().

  • υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να περασεις το 11668?

    το περνας στη σωστη διαδρομη? (spark η enigma2 και ποιο image?)

    επισης, το εχω αναφερει πολλες φορες, (θα το πω αλλη μια) , οτι για τα ελληνικου ενδιαφεροντως powervu, μονο με συγκεκριμενες παλιες εκδοσεις θα ειναι οκ σε αυτους τους δεκτες (εκτος αν καποιος κανει compile νεο για τον δεκτη , με τις "απαιτησεις") λογω του pid limit.

  • Γειας Φιλοι μου.


    Διαβασα ολη την ενοτητα και εχω μερικες ερωτησεις.

    1. Θα παραλαβω το Dreambox 920 UHD, και σκεφτομαι να βαλω το Image nenigma2.

    Σε αυτο το image θα μπορουσαν να δουλεψουν το Oscam-Emu και τα κλειδια Biss ή

    να διαλεξω κανενα αλλο image τυπου OpenaTV κτλ. ?

    2. Εκτος απο το Oscam-Emu τι αλλο χρειαζεται να εγκατασταθει για να μπορω να δουλεψω και με τα κλειδια Biss, απο οτι καταλαβα τα κλειδια ειναι απλως ενα αρχειο softcam.keys που μπαινει στο φακελο του emu ?


    Ευχαριστω.

  • λογικα θα δουλεψει κανονικα, απλα το καθε image εχει τροποποιημενο oscam-emu, και ο καθε δεκτης ομοιως αναλογα με την αρχιτεκτονικη του επεξεργαστη, θα πρεπει απλα να βρεις τα σωστα για τον δεκτη/image .

  • Οσο για τα κλειδια Biss , καπου σε ενα Τουρκιο Φορουμ καποιος τα αναφερει ( Eutelsat 16E-τα sk1,sk2,sk3 κτλ.) που με ενδιαφερουν.

    Απλως τα κανω copy/paste σε ενα αρχειο με το ονομα softcam.keys και τα ριχνω στο φακελο του emu ?

    Ετσι απλα ειναι ?

  • Επειδη δεν το εχω ξανακανει.

    Μπορει καποιος φιλος να μου στειλει μερικα αρχεια που χρειαζονται (Oscam.server,oscam.config κτλ, και μερικα κλειδια) για το Oscam 11.668 ?

    Μερικες οδηγεις, που τα βαζω θα ηταν επεισης χρησιμες.

  • τα oscam.user conf κλπ , συνηθως ερχονται στον δεκτη σου, με το πρωτο πληρες πακετο oscam που θα εγκαταστησεις (αλλιως θα εχεις μονο ενα .bin που δε θα μπορεις να εκκινησεις απο τον δεκτη).


    softcam.key εχει σε αυτη την ενοτητα


    Softcam Keys

  • Μπορει καποιος να μου πει πως τα χρησιμοποιω αυτα?

    Κατεβασα εδω απο το φορουμ ενα αρχειο Biss.txt, τι το κανω αυτο?

    Εχω αγοραστα κλειδια και χρησιμοποιω και ενα Softcam.keys που κατεβασα απο εδω.

    Εχω tο oscam_11.668-r798.

  • Δεν χρησιμοποιω κανενα translator.

    Τι δεν καταλαβαινεις ?

    Κατεβασα το αρχειο Biss.txt που οπως βλεπω εχει κλειδια μεσα.

    Βαζω αυτα τα κλειδια καπου ή κανω copy ολο το αρχειο εκει που ειναι και το αρχειο Softcam.keys ωστε να το "δει" ο emulator ?

    'Η χρησιποποιω και αλλο emulator ?

    Edited 2 times, last by marsias ().

  • τα "αγοραστα κλειδια" στο oscam.server, στη σωστη μορφη.


    το biss.txt, το περιεχομενο αντιγραφη επικολληση στο softcam.keys , αλλα και αυτο θα πρεπει να ειναι σε συμβατη μορφη.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!