Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 227,568 times. The last Post () by magos21.

  • γραφω πιο κατω τα sid των καναλιων, για οποιον τα χρειαστει (και μαλλον θα κανω edit το πρωτο μηνυμα για να υπαρχουν εκει και να τα βρει οποιος τα χρειαστει πιο ευκολα


  • γραφω πιο κατω τα sid των καναλιων, για οποιον τα χρειαστει (και μαλλον θα κανω edit το πρωτο μηνυμα για να υπαρχουν εκει και να τα βρει οποιος τα χρειαστει πιο ευκολα


    Hello I have a question The channel exits the biss code mode during football and is released freely, like the digea package But whatever I did, I could not open it Thank you for your help



    009605DC 00 444444CC444444CC ;IRIB UHD 4K (26.0°E)

    F 009605DC 01 444444CC444444CC ;IRIB UHD 4K (26.0°E)



    And add this



    A: ::0096 2600:000000:1FFF ; 4k



    But not work

    Pls help me



    https://ibb.co/JksbZy9

    https://ibb.co/bbdx8dM

    We die every day for a day of life


    ما برای یک روز زندگی هر روز میمیریم

    Edited once, last by mehrdad1370 ().

  • it is not easy to help, because i can't receive the satellite and the channel.


    if the key is correct, check in oscam.log for sid that asking.


    also, here we are in Greek section, and the title of the thread is "DIGEA-ERT" and not general biss, so please start a new thread in general section...

  • Καλημέρα σε όλους, αυτό ήταν τελικά. Εκανα την αναβαθμιση 1577 απο satsoft στον picollino και τα περασε όλα , SD, HD, ERT3 και στη συχνοτητα του DW παιζει καινουτγιο καναλι της ΕΡΤ, το ΕΡΤ NEWS.

  • Tandberg-Ericson.....Δέκτες,δεν νομιζω να γινεται....γιατί ειναι κλειστού λογισμικού Δέκτες.

    Εκτός,και εαν ,καποια ομάδα....εχει περασει ανεπισημο λογισμικό,τυπου LINUX,πού προσωπικά

    δεν γνωρίζω.Οπως π.χ. παλαιά στον επισημο DBox2 του τότε Γερμανικού PRIEMERE,ομαδα ειχε

    περασει LINUX (Neutrino) ,που ξεκινησαν ολα...αργότερα με το Einigma 1......Dreambox.

  • Έχει καταφέρει κανείς να κάνει τον Edision Picollo 3 in 1 plus CI να ανοίξει την Digea στον 3Ε και αν ναι με ποιο τρόπο? Ποια κανάλια μπορέσατε να ανοίξετε SD, HD, κανένα?

  • Οι δέκτες δεν είναι Linux αλλά έχουν ενσωματωμένο το Biss decryption δλδ ανοίγουν τα προγράμματα της Digea που έχουν BISS αλλά όχι της ΕΡΤ -που έχουν Constant CW Key- και ο δέκτης τα αναγνωρίζει σαν "clear". Από την άλλη όμως, οι Ateme -που και αυτοί δεν είναι LINUX - ανοίγουν τα Constant CW μάλλον γιατί "εφαρμόζουν" το Biss decryption σε όλα τα stream. Αυτό θέλω να πετύχω με τους Ericsson.

  • Έχω τον COMMANDER 8300HD και δεν μπορώ να προσθέσω τα κλειδιά ( Digea Greece Biss key + HD), ??? πατάω μενού->ρύθμιση συστήματος->ρύθμιση γλώσσας-> κόκκινο κουμπί


    Φτάνω στο σημείο .επεξεργασία επιλέγω απο CA Key list το >biss> προσθήκη (Κόκκινο κουμπί)>2600>...>προσθήκη κλειδιού:Πάροχος(0000000) > προσθήκη κλειδιού :ID κλειδιού (00)>και τα υπόλοιπα που χρειάζονται ...εκεί τι να βάλω σήκωσα τα χέρια ψηλά,μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό αλά εγώ δεν το κατάλαβα Την βοήθειά σας παρακαλώ !!


    Πως μπορώ να το κάνω μέσω USB τι αρχείο χρειάζεται για να το φορτώσει ??έχω κάνει όλες τις προσπάθειες +λύσεις αλλά τίποτα δεν ανοίγουν
    Sorry που δεν το καταλαβαίνω

  • Κανε επεξεργασεια τα ειδη υπαρχοντα κλειδια αλλαζοντας τη συχνοτητα και προσοχη στην ανομασια καναλιων πρεπει να ειναι ακριβως ιδια με τη λιστα ληψεις,.Δεν θυμαμαι αν πρεπει να προσθεσεις τα sid τον καναλιων

  • 1) we are in greek section, so please use greek language , or please do a post in open forum area, and (why not me too) someone will answer.


    2) you will need something more than just updated keys,


    as there is a problem in encryption flag so you need and this RE: Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e in oscam.dvbapi

  • Καλημέρα ΚΥΡΙΟΙ,

    ψάχνοντας στην αποθήκη βρήκα δύο δέκτες edision progressive HD c

    και είπα να τους σετάρω να παίξουν digea και ert.
    Μπαίνω : MENU-->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΣΥΣΤΗΜΑ TV-->KEYEDITOR αλλά μέχρι εκεί. Ξέρει κάποιος γιατί δεν μου δέχεται το biss key 1111113311111133 που βάζω ώστε να δω εικόνα.
    Μάλλον κάνω κάτι λάθος με την εισαγωγή.
    Κάθε βοήθεια δεκτή.
    Ευχαριστώ

    :exploding head:

  • Αν προσπαθείς για τα digea HD ξέχνα το, δεν έχουν το σήμα κωδικοποίησης, χρειάζεται πρόσφατο πατς,

    αλλά αυτό το μοντέλο έπαψε να υποστηρίζεται εδώ και αρκετά χρόνια.

    Πιάσε και τα 7 SD κανάλια στην συχν.12737Η και ο δέκτης για το κάθε κανάλι σου ζητάει την συχνότητα,

    το όνομα όπως ακριβώς είναι στη λίστα καναλιών του, το κλειδί και το SID σε εξαδική μορφή:

    Alpha:0c1c

    ANT1:0ce4

    m.TV:0e74

    MEGA:0e10

    OPEN BEYOND:0d48

    SKAI:0c80

    STAR:0dac

    Υπάρχει κι ένας πιό σύντομος τρόπος όπου απλά περνάς το κλειδί, τ'άλλα στα έχει έτοιμα, αλλά δεν είμαι σίγουρος

    για το πως ακριβώς λειτουργεί.

    Ίσως πηγαίνεις πρώτα στο κανάλι, πατάς 2 φορές info και μετά ή το κόκκινο ή το πράσινο πλήκτρο (ίσως και 2 φορές)

    και βγαίνει το πινακάκι για να προσθέσεις το κλειδί.

    octagon sf8008 4K combo

  • καλησπέρα

    θέλω μια βοήθεια για εναν golden interstar hd fta s

    για τα digea κανάλια. δεν μπορω να βρω πως προσθέτω biss keys

    μπαίνω στα κλειδια βαζω τη συχνοτητα και τα sid αλλα δεν εχω φως.

    καποια λύση μεσω usb? θα ειμαι ευγνώμων

  • γραφω πιο κατω τα sid των καναλιων, για οποιον τα χρειαστει (και μαλλον θα κανω edit το πρωτο μηνυμα για να υπαρχουν εκει και να τα βρει οποιος τα χρειαστει πιο ευκολα


    Καλησπέρα. Σε dreambox dm800 se πως τα περνάω αυτά? Μου παίζει τα sd,μου παίζει τα hd της ΕΡΤ αλλά όχι τα υπόλοιπα.

  • αν εχεις σχετικα νεα εκδοση oscam , ριξε μια ματια στο μηνυμα

    #984

    (αν εχεις παλια, θα χρειαστει ενα για καθε καναλι)


    και οπως και να εχει, χρειαζεσαι και αυτα που ειναι στο

    μυνημα #952

  • Έχω το oscam-emu svn11399-r766.0

    Είναι πρόσφατη ή παλιά?

  • Μια χαρά. Δούλεψε. Τα είχα εκείνα τα αρχεία αλλά είχα κι ακόμη 2 με άλλα κλ...ια και φαίνεται διάβαζε τα άλλα. Ευχαριστώ πολύ

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!