Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 228,012 times. The last Post () by magos21.

  • george man.

    Μην γράφεις με κεφαλαία !!!

    Για το θέμα του φίλου πιο πάνω μπορεί να έχει κλείσει το μενού για τον keyeditor αν έχει πληκτρολογήσει 0000 ή έχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

  • Εχει κανεις ιδεα τι σημαινει το μηνυμα ASH σε ενα δεκτη EDISION PROGRESSIV HD TS.Εχω 2 τετοιους δεκτες και ετσι αφου ξεθεωθηκα να περασω χειροκινητα τα νεα κλειδια και να τακτοποιησω τα καναλια στον ενα ,εκανα backup και προσπαθησα να μεταφερω το νεο λογισμικο στον δευτερο,οποταν στο τελος της διαδικασιας αντι να κανει reboot μου εμφανισε το ASH και δεν κανει τιποτα αλλο.Υποψη οτι αντιστοιχα σε 2 PROGRESSIN HD ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ το ιδιο και πηγαν ολα καλα.Πέθανε λετε?

    Πρόβλημα με τον bootloader θέλει με σειριακή το firmware ξανα

  • ,Γεια σας Όλα έχουν μείνει Όπως ήταν στο 3 τώρα στο καινούργιο δορυφόρο με πολύ καλό σήμα Δεν ανοίγουν! παρόλες τις προσπάθειες παραμένουν μαύρα!!μήπως κάποιος καινούργιος αναμεταδότης;;;ευχαριστώ πολύ γιά την υπομονή σας.

  • Γεια σας

    μια μικρη βοηθεια

    εχω το Οctagon 88 se την συχνοτιτα 12415 την ανοιγει κανονικα αλλα τις νεες συχνοτιτες της ΕΡΤ και DIGEA επειδη δεν τις βγαζει με το συμβολο οτι ειναι με κλειδια δεν τις ανοιγει. Τι τροπος υπαρχει.,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  • Εχει κανεις ιδεα τι σημαινει το μηνυμα ASH σε ενα δεκτη EDISION PROGRESSIV HD TS.Εχω 2 τετοιους δεκτες και ετσι αφου ξεθεωθηκα να περασω χειροκινητα τα νεα κλειδια και να τακτοποιησω τα καναλια στον ενα ,εκανα backup και προσπαθησα να μεταφερω το νεο λογισμικο στον δευτερο,οποταν στο τελος της διαδικασιας αντι να κανει reboot μου εμφανισε το ASH και δεν κανει τιποτα αλλο.Υποψη οτι αντιστοιχα σε 2 PROGRESSIN HD ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ το ιδιο και πηγαν ολα καλα.Πέθανε λετε?

    Πρόβλημα με τον bootloader θέλει με σειριακή το firmware ξανα

    Eυχαριστώ πολύ,ξεκινάω φροντιστηριο να μαθω πως γινεται με rs 232.Iσως καταφερω τοτε να ξυπνησω ενα,δυο δεκτες φιλων...Μπορώ να χρησιμοποιησω καλωδιο rs232 σε USB? Γενικά παρατηρώ ότι υπάρχει ένα μπλέξιμο όσον αφορά αυτού του είδους την σύνδεση

  • george man.

    Μην γράφεις με κεφαλαία !!!

    Για το θέμα του φίλου πιο πάνω μπορεί να έχει κλείσει το μενού για τον keyeditor αν έχει πληκτρολογήσει 0000 ή έχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

    Συγνώμη για τα κεφαλαία έχεις δίκιο!!!!

  • Θα ρωτήσω κάτι και ας απαντήσει όποιος ξέρει. Δοκίμασα ένα δεύτερο μηχάνημα (edision underline 3in1) και ενώ έχει σήμα ο 39 και έχει τα κλειδιά, δεν ανοίγει πέρα από τα απλά digea. ΕΡΤ και ΕΡΤ HD όπως και Digea HD δεν τα ανοίγει. Υπάρχει τρόπος να παίξει; Πάμε για άλλον; Edision Proton S2 το έχει κανείς; τα παίζει;

  • Η υποστήριξη από τον developer τελείωσε πριν από την αλλαγή με τα κλειστα biss flag οπότε δεν έχει περάσει τον τροποποιημένο emu στα παλιά.

    Οπότε digea HD και ert στον underline δεν γίνεται μόνο με ένα κόλπο με τον channel editor και ενεργοποίηση του biss flag αλλά με την αλλαγή καναλιού το χάνει ... Οπότε δεν αξίζει.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!