Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 37,262 times. The last Post () by gyorgos77.

  • απο οτι διαβαζω τα μπισκοτακια για τα feeds βρισκονται και με dvb-s2 cards pci or external

    Δεν μπορει να μην γινετε και σε enigma2!!!

    Kαποιος τροπος θα υπαρχει...

    Εστω και με pm,,,

    Thanks a lot!!!

  • δεν γινεται ακριβως με τις καρτες...

    με την καρτα κανουν μια ts εγγραφη. μετα με αλλα προγραματακια κυλιομενων κωδικων (με δυνατες καρτες γραφικων κυριως, και πολλες φορες με αρκετα ατομα,οπου ο καθενας αναλαμβανει ενα μερος) κανουν το "attack" για να δουν με ποιο θα ανοιξει...

  • Kάτι δεν πάει καλά με τον δέκτη ξαφνικά.


    Δεν δείχνει τον αριθμό καναλιού και την ώρα όταν είναι αναμμένος.

    Δεν δείχνει την ώρα όταν είναι σβηστός.


    Όταν τον κλείνω δεν ανάβει. Μόνο αν τον αποσυνδέσω και τον ξανασυνδέσω απο το ρεύμα ανάβει.

    Αν διαλέξω την ρύθμιση να μην πηγαίνει σε deep standby σε απλό κλείσιμο ανάβει.


    Οι ρυθμίσεις είναι όπως τις είχα χωρίς να τις πειράξω. Δηλαδή στο κλείσιμο deep standby και ώρα/αριθμός καναλιού στην οθόνη.


    Τον έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν έφτιαξε.

  • ολα καλα πλεον για afn με νεα εκδοση. ευχαριστουμε

    να εφτιαχναν και τους υποτιτλους με νεο software version που εχει μεινει στο καλοκαιρι 2018


    στα natgeo απο 23 east με το κολπο για ελληνικους υποτιτλους αυτοι εμφανιζονται αποσπασματικα ,χανει γραμμες στην αναπαραγωγη τους...

  • Nat Geo HD & Nat Geo WildHD 23.5° ελληνικοί sub σε enigma

    ο δευτερος τροπος,με τον πρωτο και να μπλεκω λιστες επεξεργασια ανεβασματα και μειξη με υπαρχουσες λιστες το απεφυγα,

    βασικα στο δεκτη αυτο telnet εντολες για lamedb edit δεν συνεργαζονται οποτε τα περασα απευθειας ετοιμα στο lamedb

    ειναι μαλλον οτι μπορουσε να γινει

    παιζουν μεν αλλα χανει ενα μερος των υποτιλων ,χανει καποια frames στο τελος καθε προτασης ,εμφανιζει μονον την πρωτη ανω γραμμη

    νομιζω οτι ειναι γενικοτερο θεμα του δεκτη με τους υποτιτλους,δεν το εχω ψαξει παραπερα

    το εχω διαβασει επισης confirmed απο χρηστες του satsuk forum

    https://www.satellites.co.uk/f…2-subtitles.174049/page-3

  • για γενικοτερο θεμα δεν ειμαι σιγουρος ,στα powervu απο 5east και 1west η αναπαραγωγη ειναι οκ

    απλα δεν το εχω ψαξει παραπανω ,πιθανον να φταιει μια ασυμβατοτητα του δεκτη με το τρυκ αυτο ειδικα ,στα καναλια αυτα απο 23Ε

    καποιο θεμα software διορθωσης να υπαρχει ειναι δικη μου υποθεση φιλε medousa89

  • powervu μαλλον να ειναι μερος απο το προβλημα που ειχε το enigma ....?

    στα nat geo 23E γενικά υπάρχει θέμα στα μη enigma μια λυση ειναι με timeshift που εχει αναφέρει ο @JohnMorsAT

    αν υπάρχει κάποιο θέμα με την μνήμη

  • μπορείς να μου αναφέρεις η octagon και οι λοιπες εταιρίες που χρησιμοποιούν το ίδιο chip αν έχουνε το ιδιο θεμα ??

    γιατί στο enigma εχει γινει fix στο πρόβλημα που υπήρχε στους υποτιτλους , και ειναι σε πολυ διαφορετικός δρόμος

  • τελικα η 11514 μαλλον εχει προβλημα με την αναπαραγωγη των powervu απο 1w 5e

    χθες που εψαχνα απο περιεργεια το θεμα υποτιτλοι διαπιστωσα παραπλευρως οτι μετα απο 3-4 + καναλια powervu διαδοχικα σε ζαπινγκ το emu μαυριζει στα καναλια αυτα και μαλιστα δεν παιζει ουτε το cs επειτα ουτε τα biss ανοιγουν !

    θελει επανεκιννηση το oscam

    με μια απλη αλλαγη Binary πισω στο 11504 ολα επανηλθαν στο φυσιολογικο,οποτε υποψιαζομαι την 11514

  • καλημερα,

    εννοεις του ινδονησιου σε modern webif για οκταγκον?

    δοκιμασα την προηγουμενη αλλα δεν καταλαβαινω πως να δει το softcam με τα υπολοιπα π.χ biss κλειδια ,

    μετονομασα το softcam.key σε powervu keys αλλα μου ελεγε στο webif biss reader no entitlements,δεν τα ανοιγε κιολας τα digea οποτε το παρατησα

  • παλι δηλαδη στησιμο config ?

    reader με τι label για biss softcam η τι?

    και πως παιρνει autoupdate,στο δικο τους τα γραφει τα νεα?

    φασαρια...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!