OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 54,775 times. The last Post () by georgeflu.

  • καλημερα σε ολους


    εαν γινεται θελω μια μικρη βοηθεια.

    εχω vuzero4k με openpli 7.2 και oscamicam και μου τα εγκατεστησε φιλος ο οποιος τωρα λειπει εξωτερικο (και δεν θυμαται λεπτομερειες αν δεν επιστρεψει)

    επειδη ο γερμανος μου κανει παγωματα (τα αλλα μπουκετα ειναι μια χαρα) σκεφτηκα να παρω απο αλλου γραμμη τεστ μηπως φταιει ο σερβιτορος μου. Πηρα την γραμμη, εφτιαξα το oscam.server και πηγα με το dcc να το αντικαταστησω στο var/etc/tuxbox/config . Εκει ειδα οτι δεν υπαρχει κανενα αρχειο oscam.server. Ο παλιος σερβιτορος ομως δινει γραμμη κανονικα. Που στον δ..... ειναι η γραμμη του??

    Μηπως το oscam.server (ή η γραμμη) μπαινουν αλλου??

    Εβαλα και το oscam.server του νεου σερβιτορου στο var/etc/tuxbox/oscam.cfg μπας και γινει κατι, αλλα τιποτα - επαιζε μονο η γραμμη του παλιου σερβιτορου.

    Τι κανω λαθος??


    ευχαριστω προκαταβολικα

    Edited 2 times, last by g6519 ().

  • var/etc/tuxbox/config

    μετα το tuxbox δεν εχει φακελο config???

    αναλογα τι εχεις σεταρει μπορει να εχει και μετα το config και αλλο φακελο oscam(ή καπως ετσι..) αν δεν εχει τοτε τα αρχεια ειναι στο φακελο config..

    για ψαξε το λιγο

  • παιδια ΑΚΥΡΟ ολα τα προηγουμενα ποστ μου

    βρηκα τι συμβαινει...

    εμπαινα με το dcc σε αλλο κουτι που δεν ειχε oscamicam... ,μιλαμε για χοντρη μακακια μου


    ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ για την αναστατωση

  • Περίεργο.... Σε αυτό το σημείο έπρεπε να είναι!

    Να παίζει με τίποτα free κλειδιά που κατεβάζει μόνο του? Μήπως έχεις κανένα πρόσθετο τύπου free server? Δεν ξερω πραγματικά.

    Υπάρχουν και πρόσθετα όπως το oscaminfo για να δεις ποιες γραμμές είναι ενεργές και τρέχουν για να δεις τι γίνεται.

    Άμα δεν βαριέσαι ομως δεν του κάνεις πρώτα ένα ολικό backup και σωσε το και στον υπολογιστή σου να υπάρχει μίας και έτσι παίζει στην περίπτωση που γίνει μαλακία να το επαναφέρεις.

    Και μετά κάνε απεγκατάσταση όλα τα softcams, πήγαινε σε αυτά τα αρχεία που δείχνεις και πιο πάνω και διέγραψέ τα όλα και εγκατέστησε ξανά εγώ θα σου σύστηνα το ncam, σίγουρα θα σου δημιουργήσει αρχείο ncam.server και πήγαινε εκεί και κάνε τις δοκιμές σου!


    Edit: Με πρόλαβες ενώ το έγραφα 😂

  • σε ολους μας εχει συμβει :lolz: ( αν υπαρχουν περισσοτεροι του ενος δεκτες...)


    επισης, στα του oscam μπορεις να μπεις και απο τον browser σου. αν χτυπησεις την ip του δεκτη και εμφανιστει η openwebif, καπου στα αριστερα θα υπαρξει και μια επιλογη "διεπαφη oscam". πατας πανω της... και εισαι μεσα στο oscam...

  • Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα εάν μπορείτε να με βοηθήστε όσο αφορά το S-Y DE με Oscamicam όπου πετάω το πακέτο στο userbuquet και βγαίνει στην αρχή της λίστας. Τον τελευταίο καιρό σχεδόν όλα τα κανάλια παίζουν με διακοπές ! Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ!

  • Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα εάν μπορείτε να με βοηθήστε όσο αφορά το S-Y DE με Oscamicam όπου πετάω το πακέτο στο userbuquet και βγαίνει στην αρχή της λίστας. Τον τελευταίο καιρό σχεδόν όλα τα κανάλια παίζουν με διακοπές ! Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ!

    εαν πας στο σωστο topic λεει καποια πραγματα

  • γειά σε όλους!

    όπως και πιο πάνω έγραψα ...έβαλα κάποια παλιά Software στο GIGA BLEU 800SE και βλέπω πραγματικά πολύ διαφορά στην σταθερότητα.

    Η συμβολή του georgeflu ήταν χρήσιμη και ευχαριστώ πολύ...

    έχω βάλει επάνω teamblue 6.3.0 θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει oscamicam σε ipk ???

    ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

    Edited once, last by mpakras ().

  • Χαίρομαι που βοήθησα έστω και λίγο...

    Τώρα για άλλους φίλους που θα επιχειρήσουν υπάρχουν και πιο αναλυτικές οδηγίες ΕΔΩ και είναι όλα μαζεμένα:

    Για δες εδώ. Και 1-2 posts πιο πάνω. Σε κάθε περίπτωση όπως γράφω και πιο πάνω εγώ θα σου πρότεινα Ncam!

  • καλησπερα


    μια μικρη βοηθεια.. επειδη με το icam εχω κολληματα στον γερμανο, εγκατεστησα το ncam, αλλα δεν ξερω πως βαζω την γραμμη στο ncam server.

    χρειαζεται να κανω και κατι αλλο εκτος απο την γραμμη στο ncam server?

    μπορει καποιος να με κατατοπισει??

    Για vu+


    ευχαριστω προκαταβολικα

  • Πρακτικά κάνεις ακριβως το ίδιο που έκανες και για το icam. Θα πας στο αρχείο ncam.server που πρέπει να είναι στο ίδιο path με το icam, ίσως ένα πιο μπροστά στο etc/tuxbox/config και τα κάνεις copy paste μέσα.

    ΥΓ. Τα κολλήματα υπάρχει τεράστια πιθανότητα να οφείλονται στον σερβιτόρο βέβαια!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!