Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 24,922 times. The last Post () by panoslvd77.

  • Για το hbbtv, αυτό το πρόσθετο είχα κατεβάσει, αλλά ήθελε επανεκκίνηση ο δέκτης για να το δω περασμένο. Τώρα είναι ΟΚ.

    Για το ασύρματο θα ακολουθήσω κατά γράμμα τις οδηγίες σου και ελπίζω όλα να πάνε καλά.

    Σε ευχαριστώ.

  • Αντικατέστησα το στικάκι usb που είχα μόνιμα συνδεμένο στον δέκτη για να διαβάζει τα picons με ένα ένα νεότερο.

    Το παλιό ήταν ταχύτητας 2,0 και το νέο 3,1.


    Αλλά ο δέκτης μόλις κάνω ζάπιγκ παγώνει και δεν ακούει σε καμία εντολή.


    Έβγαλα τα picons και δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

    Φταίει οτι το νέο usb είναι 3,1;

  • καλησπερα ,μετα απο χρονια χρησης του vu προχωρησα στην αγορα ενος edition os mio 4k +.επειδη αντιμετωπιζω πολλαπλα προβληματα αν καποιος ξερει που μπορω να βρω καποια fullbackup εκδοση λογισμικου με τα cams μεσα kai δυνατοτητα για multistream

  • εγω παλι δεν βρισκω τον λογο του ετοιμου backup, δεν διαβασα ουτε καποια απο τα "πολλαπλα προβληματα" ουτε και βλεπω να μην μπορουν να ξεπεραστουν (δε βλεπω ουτε καν την προσπαθεια. βλεπω ενα 1ο μυνημα... δωστε μου ενα ετοιμο)

  • δεν ψαχνω απλως το ετοιμο ,οτι οoscam και να εβαλα παρουσιαζει κοληματα,αρχιζω να πιστευω οτι ειναι απο το wifi του δεκτη γιατι μου το κανει και στην cccam

  • ωραια....

    1) και τι το διαφορετικο θα εχει το backup ??? τα ιδια emu δε θα εχει, με αυτα που εχεις κι εσυ?


    2) αν υποπτευεσαι το wifi (γιατι εγω αλλου δινω το νουμερο 1) η τραβας ενα εξωτερικο utp για δοκιμη, και εαν λυθει το προβλημα σου, τοτε ναι φταιει το wifi

    η βαζεις κατι να τρεχει... πχ κατι απο το e2 player, ενα live link και δες κι εκει τι συμπεριφορα εχει (αν και σε αυτο, πολλες φορες υπαρχουν κολληματα και στο καναλι)


    το πρωτο σεναριο (στο 2) ειναι και πιο ασφαλης πηγη συμπερασματων).


    παντως... προσωπικα δεν εχω θεματα ουτε στο wifi

  • ειναι πια ολα οκ, το c***m κολουσε γιατι ηταν στο νετ συνδεδεμενος ο vu στην ιδια line ,μολις αποσυνδεθηκε ο vu δουλευουν ολα κανονικα,εκτος απο μια iptv εφαρμογη η οποια ειναι μονο για openpli,ευχαριστω

  • μετα απο προσπαθειες κaταφερα να βλεπω ταινιες σε ολα τα format video απο ιδιωτικο σερβερ , και να παιζει και το ε2player, μετα καποιο λαθος εκανα και μου λεει οτι δεν υπαρχει wget και οτι δεν δουλευει ο εχτ3

  • To image που εχω ειναι το pure2 6.5,το οποιο το επελεξα γιατι εχει το πιο μοντερνο ffmpeg,το θεμα ειναι οτι ενω χτες καταφερα να παιζουν ολα τα format video και το e2player χωρις προβλημα ,δημιοοθργειται σε δυτερο χρονο ενα προβλημα στο wiget και δεν το βλεπει ,χτες ξαναπερασα το image παιζαν ολα και σημερα δεν παιζει streams και μου λεει οτι δεν βρισκει το wiget.σημειωνω οτι δεν εκανα αναβαθμιση στο e2 player (εκτος αν εκανε μονο του γιατι ηταν στο ναι το auto check for plugin update.Υπαρχει τροπος να περσω ξανα μονο το wiget?

  • Το" όλα τα format video "είναι σχετικό ... Μόνο με converter πχ ffmpeg γιατί υπάρχει περιορισμός από την broadcom εδώ και χρόνια στα SoC της

    To e2iPlayer δεν χρειάζεται να το κάνεις ενημέρωση για να σου κάνεις πρόβλημα γιατί κάθε φορά που ξεκινάει ψάχνει για αρχεία και αν κάτι δεν του αρέσει από version το αντικαταστήσει με δικά του οπότε το e2iPlayer δεν είναι και τόσο φιλικό ως προς το pure ...και πιο κατάλληλοι είναι η ομάδα του pure για να σε βοηθήσουν .

    Και πρέπει να έχει και ένα θέμα με τις ενημερώσεις από το pure γιατί έχει γίνει αλλοίωση του wget

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!