Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 25,019 times. The last Post () by panoslvd77.

  • Για τη λειτουργία του hbbtv της ΕΡΤ ποιά plugin χρειαζόμαστε με λειτουργικό SatDream 8;

    Έβαλα νέο λογισμικό και δεν κράτησα ποιά plugins είχα πριν.


    Το hbbtv το κατέβασα. Αν θυμάμαι θέλει και το Opera αλλά δεν το βρίσκω.

  • δυστυχως στο SDG (οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες) στους δεκτες με επεξεργαστη arm (κυριως οι edision 4K και octagon sf8008) υπαρχει καποιο προβλημα με την υβριδικη της ΕΡΤ. στα αλλα καναλια ειναι οκ , το προβλημα ειναι υπο ερευνα, και σε image του alliance team δουλευει κανονικα.

  • Eντάξει Γιώργο εγώ δεν το δουλεύω ένας φίλος με ρώτησε.

    Ισως την τελευταία που το άνοιξα να ήταν όταν δοκίμασα το Openatv.


    Aλλά εγώ θέλω το SatDream έτσι θα περιμένουμε.

  • Πάει και το Match! που έπιανα στις 40 Ε με t2-mi με τον δέκτη .

    Τελικά κλείδωσε , το kingofsat δεν το έχει σαν κλειδωμένο .

    Είχα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με την εικόνα και είπα μήπως είναι οριακό το σήμα .

  • στον osmio+ εχω image satgr8 και εχει επιλογή για εικόνα 2160 κ 2160 30 ενώ στο δεύτερο plugin που εγκ/σα σήμερα pure2 εχει επιλογή εως 1080p,γιατί συμβαίνει αυτό?

    ποιά η διαφορα 2160 και 2160 30?

  • Μετά από την τελευταία ενημέρωση του δέκτη με το satdreamgr8 (21-03-2021), ο δέκτης δεν κρατάει την ώρα και την ημερομηνία είτε όταν λειτουργεί, είτε όταν μπαίνει σε standby mode. Μετά από περίπου 1 ώρα δείχνει ημερομηνία 1 Ιανουαρίου και άσχετη ώρα.

    Πριν από την ενημέρωση έδειχνε κανονικά ημερομηνία και ώρα και σε λειτουργία και σε standby.

    Σχετίζεται με την αναβάθμιση του image;

  • το ειδα κι εγω χθες το βραδυ... αλλα μετα απο ενα reboot δεν μου το ξαναχαλασε

    το παρακολουθω λιγο, πρεπει να εχει σχεση με τον συγχρονισμο ωρας (ntp η transporder)

  • Τελικά μετά από δοκιμές κατέληξα στην επιλογή να παίρνει την ρύθμιση της ώρας μέσω internet (ntp). Όταν του βάζω την επιλογή transponder και γυρίσω σε iptv κανάλι, μετά από λίγο η ώρα δείχνει άλλα αντ' άλλων και η ημερομηνία 01/01/1970. Το κακό ειναι ότι δεν φαίνεται να δουλεύει η επιλογή auto. Και εκεί μετά από περίπου 40 λεπτά η ημερομηνία γυρίζει σε 01/01/1970 και η ώρα ό,τι να 'ναι.

  • οτι θα εγραφα...


    απο προχθες που το ειπαμε, το εχω γυρισει σε "transporder" χωρις να εχει χαλασει. απλα δηλαδη εφυγε απο το αυτοματο και μολις θα σου ελεγα να κανεις το ιδιο και να το παρακολουθησεις

  • Το έβαλα στο transponder, αλλά άν βάλω να παίξει κανάλι iptv και όχι δορυφορικό στα 10 λεπτά η ημερομηνία γίνεται 01/01/1970 και η ώρα τρέχα γύρευε.

    Δυστυχώς δεν δουλεύει το auto. Το δοκίμασα κάνοντας reboot και χωρίς να γυρίσω σε iptv κανάλι, αλλά πάλι τα έχασε.

  • 6cde9.jpg

    κανοντας την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου με τα 35 πακετα μετα την επανεκινηση χαθηκε το greekstream tv και μου βγαζει αυτο.

    Το ιδιο εγινε και σε ενα osnino pro που εχω. Εχουμε καποια λυση για το προβλημα αυτο .Ευχαριστω

  • Μετά από την χθεσινή ενημέρωση με τα 37 πακέτα ΔΕΙΧΝΕΙ να λύθηκε και το πρόβλημα με την ώρα και την ημερομηνία.

    Μπράβο στο team του satdreamgr.

  • καλησπέρα

    Θέλω να κάνω μιά γενική ερώτηση

    Πριν αγοράσω το 4κ plus είχα τον vu+ zero κ είχα πάρα πολλές πληροφορίες απο το σαιτ αυτό.

    Τώρα με τον edision σπανίως βλέπω πληροφορίες,και πολύ λίγοι φίλοι ασχολούνται.

    ΓΙΑΤΙ??????

    Kαι κάτι αλλο σημαντικό,το σαιτ εχει γίνει πολύ αργό.

    Edited once, last by marinos ().

  • το site δεν το βλεπω και πολυ αργο... ισως να τυχαινει σε στιγμες???


    επισης...τι ακριβως πληροφοριες δεν βλεπεις για τον edision και τι πληροφοριες εβρισκες για τον zero...?

  • Καλό μήνα σε όλους.

    Το post ΔΕΝ είναι πρωταπριλιάτικο, δυστυχώς.

    Από χθες το βράδυ ο δέκτης ξαναχάνει ημερομηνία και ώρα. Του έχω κάνει 3 επανεκκινήσεις, αλλά μετά από περίπου μια ώρα τα χάνει πάλι.

    Συμβαίνει και σε άλλους κατόχους του δέκτη, ή μόνο σε μένα;

    Πριν από την αναβάθμιση της 21/03/2021, δούλευε απροβλημάτιστα.

  • δοκιμασε λιγο να το βαλεις να παιρνει ωρα απο ntp...


    δεν εχω ξαναδει το προβλημα απο τοτε που το ανεφερα..., αλλ δεν δουλευω και πολυ με iptv (κατι λιγα που και που απο greekstream...)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!