SubsSupport

There are 77 replies in this Thread which was already clicked 7,125 times. The last Post () by senos.

  • ναι, υπαρχει περιπτωση να δουλεψει σε sf8008 και αναλογα με το image που εχεις, πιθανον να το βρεις και στα feed του...

  • καλησπέρα. μέσα στα δικά μου πρόσθετα, στο extensions δεν έχει ούτε subssuport DVB player ούτε subsSupport. βρήκα μόνο ένα subtitleplayer 3.29 και subsdownloader . κατέβασα το δεύτερο αλλά στις ρυθμίσεις δε μοιάζει με κάποιες οδηγίες που διάβασα πιο πάνω. τι κάνω;

  • όχι και ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου (είναι το 6.3 αν θυμάμαι καλά). το βρήκα όμως από το διαδίκτυο σε μορφή ipk και το εγκατέστησα. δοκίμασα σε κάποια κανάλια αλλά δεν. ελληνικούς μόνο από podnapisi βρίσκει; μήπως μπορεί κάποιος να γράψει κάποια κανάλια που δουλεύει το σύστημα αυτό με ελληνικούς υπότιτλους για να το δοκιμάσω;

  • Μάλλον, χωρίς να βεβαιώνω απόλυτα, πρέπει να υπάρχει κάποιο ζήτημα με την επικοινωνία με το opensubtitles.org.

    Το subtitleplayer 3.29 ΗΤΑΝ η αρχή. Πολύ παλιά ιστορία.

  • Ο τίτλος του έργου στην αναζήτηση από το plugin καλό, έως επιβεβλημένο, είναι να είναι στα αγγλικά.

    Επίσης θεωρώ ότι υπάρχει πρόβλημα με την αναζήτηση στο opensubtitles.org, που έχει την μεγαλύτερη και πλουσιότερη (από άποψη γλωσσών) βάση δεδομένων στους υπότιτλους.

    Η αμέσως επόμενη σε ποικιλία βάση δεδομένων, νομίζω ότι είναι το podnapisi.net.

    Παρακαλώ όποιον φίλο μπορεί να τσεκάρει αυτό που γράφω για το opensubtitles.org.

  • εγω εχω ολες τις πηγες υποτιτλων ενεργοποιημενες.επισης στην πηγη του opensubtitles.org δεν βλεπω την επιλογη "el" διπλα οπως βλεπω στο subtitles.gr δεν ξερω γιατι

  • Και στο podnapisi επίσης δεν δείχνει την ένδειξη el, όμως βγάζει υπότιτλους, εφ' όσον τους διαθέτει. Απλώς το podnapisi είναι πολύ πιο "φτωχό", σε σχέση με το opensubtitles.

  • οποτε αν δεν ειναι αγγλικο το epg δεν θα βγαλει υποττλους και θα πρεπει να κανουμε χειροκινητη αναζητηση?

  • εγω βλεπω οτι κατι εχουν αλλαξει με τα token και θελει και αλλες αλλαγες ...

    αν είναι δείτε subssupport.log στο /tmp τι σφάλματα έχετε

  • Μετά από την τελευταία ενημέρωση του subsupport (1.5.6+git108) το πρόσθετο αναζητεί και προτείνει υπότιτλους και από το opensubtitles.

    Ένα ακόμη μπράβο και ένα ευχαριστώ στους συντελεστές.

  • το 6 πλεον δεν ενημερώνεται καθημερικα

    οποτε με χειροκινητο τροπο θα παρεις απο το github του subssupport και θα κανεις τι αλλαγες στον δεκτη σου

    στο sdg 8

    Code
    opkg update &&  opkg install enigma2-plugin-extensions-subssupport  --force-reinstall
  • medousa89 καλησπέρα και καλή Ανάσταση.

    εγώ που έχω ATv σε octagon sf8008 και δεν είμαι και πολύ σχετικός τι κάνω; αυτό που έγραψες που υποθέτω είναι εξαναγκασμός σε ενημέρωση πως το κάνω; λίγο πιο αναλυτικά αν θές. ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!