SubsSupport

There are 77 replies in this Thread which was already clicked 7,011 times. The last Post () by senos.

  • senos

    Πήγαινε στις Ρυθμίσεις SubSupport --> Ρυθμίσεις αναζήτησης και όρισε ως προτιμώμενη γλώσσα υποτίτλων τα Αγγλικά (και στις τρεις).

    Στο κάτω παράθυρο ενεργοποίησε όλους τους παρόχους υποτίτλων. Δες αν τους ανοίγει.


    Αναζήτησα το OpenSubtitles.org στο web αλλά μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

    --- Η πρόσβαση στη σελίδα που προσπάθησες να επισκεφθείς έχει διακοπεί με απόφαση της ....... ---

    Εγώ ίσως κατεβάζω από άλλη ιστοσελίδα. Κατέβασε και εσύ από άλλον πάροχο.


    1.jpg  2.jpg



    IsN0G00d

    Στο OpenPLi-9.0 δουλεύει κανονικά.

    Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για το OpenPli-8.3. Άλλωστε ο senos επιβεβαιώνει ότι δουλεύει στο SatDreamGr-8.

    Μόνο που θα πρέπει να εγκαταστήσεις την έκδοση για python2.

  • giorbak Αν σου βγάζει αυτό το μήνυμα (--- Η πρόσβαση στη σελίδα που προσπάθησες να επισκεφθείς έχει διακοπεί με απόφαση της ....... ---) στην απόπειρα σύνδεσης μέσω υπολογιστή, δοκίμασε να αλλάξεις τον DNS Server, στις ρυθμίσεις δικτύου. Το ίδιο και στις ρυθμίσεις δικτύου στον δέκτη.

  • δοκίμασα και με Αγγλικά. το ίδιο μήνυμα βγάζει. έχω Google dns οπότε λειτουργεί η σελίδα.

    μια αφελής σκέψη που δεν ξέρω αν μπορεί να λειτουργήσει και γίνεται. αν μας ανέβαζες σε αρχείο ό,τι υπάρχει μέσα στο plugin των υποτίτλων το δικό σου και το άλλαζα στο δικό μου μήπως λειτουργούσε;

  • Το έβαλα στο egami. Αλλά τζίφος. Δεν βλέπω υπότιτλους.

    Το δοκίμασα και στο Egami. Μια χαρά δουλεύει. Ίσως να προσπάθησες σε ταινία που δεν υπήρχαν διαθέσιμοι ελληνικοί υπότιτλοι.

    Ενεργοποίησε και τα Αγγλικά και ξαναδοκίμασε.


    1.jpg   2.jpg



    Επειδή η Ελληνική μετάφραση είχε γίνει πριν από πολύ καιρό και μερικές λέξεις ή φράσεις μου χτυπούσαν άσχημα στο μάτι,

    το ξανατσεκάρισα και άλλαξα αρκετές.


    Επίσης επανέφερα στα Αγγλικά τις λεζάντες στα εικονίδια στα πρόσθετα γιατί πολλοί χρήστες θα μπερδευτούν με τα Ελληνικά.

    Ανεβάζω καινούργιο διορθωμένο αρχείο.

  • δες με ftp αν στον φακελο που υποτιθεται οτι κατεβαζει υποτιτλους, τους εχει οντως κατεβασει...

    κανε τσεκ εαν υπαρχει περιεχομενο στο αρχειο

    δες απο περιεργεια σε τι "γλωσσα" (οχι ελληνικα η αγγλικα, utf8...)ειναι αυτο που κατεβαζει


    και αν θελεις, γραψε λιγο αναλυτικα το τι κανεις και τι συμβαινει στο καθε βημα, μηπως και βρουμε το λαθος...

  • Τους κατεβάζει κανονικα από opensubtitle αλλά δεν εμφανίζει τίποτα. Δοκίμασα 3 4 διαφορετικούς αλλά τζίφος.

  • giorbak καλημέρα. μάλλον εσύ πρέπει να πάρεις λαχείο, γιατί πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που δουλεύουν!!!!

    πέρασα το καινούριο αρχείο μετάφρασης αντικαθιστώντας το παλιό και δεν δείχνει ελληνικά!

  • Τώρα κατά πόσο είναι σύμπτωση δεν ξέρω. Αλλά και στο Αγγλικό post αναφέρονται προβλήματα με τους υπότιτλους. Οτι δεν υποστηρίζει .srt υπότιτλους κτλ.

  • giorbak καλημέρα. μάλλον εσύ πρέπει να πάρεις λαχείο, γιατί πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που δουλεύουν!!!!

    πέρασα το καινούριο αρχείο μετάφρασης αντικαθιστώντας το παλιό και δεν δείχνει ελληνικά!

    Εννοείς ότι δεν το βλέπεις στο πάνελ των πρόσθετων ή το ανοίγεις και γράφει κινέζικα;

    Κατέβασέ το ξανά από το post #65 και δοκίμασε.


    Μόλις το κατέβασα και όλα φαίνονται εντάζει. Απλώς επανέφερα στα Αγγλικά τις λεζάντες των εικονιδίων στο πάνελ πρόσθετων

    για να μην μπερδέυονται όσοι φίλοι το είχαν συνηθίσει έτσι.



    1.jpg   2.jpg

  • καλησπέρα. στο αγγλικό θέμα

    και στο ποστ 150 η έκδοση που υπάρχει δουλεύει σε μια πρώτη ματιά σε μένα. βέβαια έτσι στα γρήγορα από συγχρονισμό θέλει ψάξιμο.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!