OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 54,500 times. The last Post () by georgeflu.

  • Εγώ παρόλο που έχω openATV 7.3 και ενεργοποιημένη αυτή την επιλογή όταν τα πετάω χύμα ΔΕΝ.

    Μπορεί επειδή οι ρυθμίσεις μου είναι αρκετά παλιές και τις κουβαλάω γιατί κρατάω τα μπουκέτα μου να είναι κάτι εκεί μέσα περίεργο..

    Αλλά Άμα είναι να παίξει έτσι κατευθείαν ακόμα καλύτερα. Για αυτό και του είπα να δοκιμάσει πρώτα κατευθείαν να περάσει το αρχείο και μετά όλα τα άλλα άμα δεν παίξει.

  • καλησπερα σε ολους και ευχαριστω ολους για τις βοηθειες τους


    εβαλα το userbouqet.tv μεσω dcc κ εν πρωτοις οψεως παιζουν αμεσα τα daz 1 k 2 και απο τα αυστριακα σπορ το 1... δεν ξερω μηπως τα αλλα αυστριακα δεν εχουν προγραμμα τωρα η απλα δεν ανοιγουν

    θα το παρακολουθησω κ θας σας πω


    τις λυσεις των αλλων φιλων δεν τις εχω πολυκαταλαβει , θα προσπαθησω να τις ξαναδω αυριο γιατι σημερα δεν ειχα καθολου χρονο


    και παλι ευχαριστω ολους σας

  • καλησπερα σε ολους


    τελικα επιβεβαιωνω οτι παιζουν κανονικα ολα τα καναλια


    ευχαριστω πολυ τον dr virus , αλλα και ολα τα παιδια


    καλο βραδυ

  • Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

    Μετά από hard reset και νέο image (pure 7.3) ποιά διαδικασία/αρχεία πρέπει να κάνω?

    Ευχαριστώ.

    Edited once, last by doll ().

  • Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

    Σχετικά με ποια διαδικασία τι θες να κάνεις?

    Οσο αφορά το γερμανό και τις ρυθμίσεις. Επειδή στο προηγούμενο image τα είχε αναλάβει φίλος, τώρα πρέπει να τα κάνω εγώ (όσο καταλαβαίνω).

    Ετσι έγιναν όλα τα αρχικά (new image) με το γενικό OSc (πρέπει να μπει ίσως το emu ή icam?).

    Στο επόμενο βήμα τι κάνω?

  • Με Δεδομένο ότι ξέρεις να το συνδέεις με τον υπολογιστή... (Ναι)

    Αυτό που ουσιαστικά χρειάζεσαι είναι:

    1) Να Εγκαταστήσεις ένα softcam (δοκίμασε to ncam) από το παραπάνω post. (έχω ήδη το Oscam τελευταία έκδοση, Είναι οκ ή πρέπει να μπει το icam_Oscram? ή το emu_Oscram??)

    Το κατεβάζεις. (από που, ποιά έκδοση, το .ipk?)

    Το μεταφέρεις στον φάκελο temp,

    Πας μέσα Από το μενού και το κάνεις εγκατάσταση. (ok)

    2) Μετά πας στο etc/tuxbox/settings μέσο υπολογιστη βρίσκεις το αρχείο ncam.server το κάνεις edit δεν πας κάτω κάτω και προσθέτεις τα δικά σου και το κάνεις save. (το έκανα ήδη αυτό για τα κανονικά κανάλια)

    Μετά Φυσικά πας μέσα από το softcam μενού του δέκτη σου και επιλέγεις to ncam. (ή όποιο θα βάλω. Μπορώ να έχω εγκαταστάσηγ δύο και να επιλέγω μέσω pmanager του δέκτη?


    3) μετά κάνεις αυτό που λέει o Dr_virus πιο πάνω με τα μπουκέτα.

    Κατεβάζεις το αρχείο που επισυνάπτω . Το ξεζιπάρεις . Το ρίχνεις στην διαδρομή /etc/enigma2 .


    Κάνεις επανεκίνηση τον δέκτη σου .

    Λογικά θα σου το εμφανίσει πρώτο στην λίστα των αγαπημένων με ονομασία

    Sky DE • icam (για ΙΤ υπάρχει κάτι ανάλογο?)


    Ευχαριστώ και καλή χρονιά να έχουμε.

    Edited once, last by doll ().

  • doll

    Δεν ξέρω από πού το έχεις κατεβάσει το oscam, αλλά άμα το έχεις κατεβάσει από το feed είναι πιθανό να μην έχει το icam patch.

    Για αυτό κατέβασε το ncam που σίγουρα το έχει εμένα προσωπικά μου φαίνεται ίσως λίγο πιο γρήγορο.



    Το ipk υποθέτω χρειάζεσαι όπως οι περισσότεροι δέκτες.


    Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση όσα softcams θέλεις και να επιλέγεις όποιο θέλεις.


    Για IT όχι. Δεν παίζει.

  • Το icam patch πλέον είναι ενσωματωμένο στο oscam-emu . Οπότε αν είναι ενημερωμένο το feed θα μπορέσει και από εκεί να κάνει την δουλεία του .

  • Το icam patch πλέον είναι ενσωματωμένο στο oscam-emu . Οπότε αν είναι ενημερωμένο το feed θα μπορέσει και από εκεί να κάνει την δουλεία του .

    Καλή χρονιά με υγεία!


    Στο feed βλέπω τις εξής επιλογές:

    1. Oscam latest

    2. Oscam icam

    3. Oscram emu

    Εγω έχω το latest. Αρα το αφήνω και βάζω το emu. Αν παίξει οκ, αλλιώς βάζω ncam.


    Μετά κατεβάζω το αρχείο που επισυνάπτεις . Το ξεζιπάρω και το ρίχνω στην διαδρομή /etc/enigma2 .

    Κάνω επανεκίνηση τον δέκτη.


    Κάτι άλλο?

  • Καλή, χρόνια ρε φίλε.

    Γιατί ταλαιπωρείσαι τόσο πολύ?

    Δοκίμασε το πρωτα και αν παίξει θα είσαι κομπλέ. Αν δεν παίξει δοκιμάζεις κάτι άλλο η ρωτάς πάλι.

    Το κάθε image έχει δικό του feed, μπορεί να περιλαμβάνει το τελευταίο oscam με ενσωματωμένο το icam patch η και όχι.

    Δεν το ξέρω δεν χρησιμοποιώ αυτό το image.

    Για αυτό και σου είπα κατέβασε το ξεχωριστά το ncam που παίζει σίγουρα και είναι δοκιμασμένο.

    Δεν θα χαλάσεις κάτι.

    Σου έχω γράψει ηδη όλα τα βήματα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

    Δοκίμασε το.

  • καλησπερα στην παρεα


    μια βοηθεια -εαν ειναι εφικτο βεβαια-

    ενω απο το μπουκετο του γερμανου μου παιζουν ολα τα καναλια (τουλαχιστον οσα με ενδιαφερουν ποδοσφαιρικα) το μονο που δεν μου ανοιγει

    ειναι το σκαισπορ 2 του αυστριακου. Ολα τα αλλα του αυστριακου παιζουν κανονικα

    υπαρχει λυση σε αυτο

    εχω χρηισμοποιησει το userbouqouet του φιλου bountyhunter21 που αναφερεται στο πανω μερος της σελιδας

    ευχαριστω

  • Αυτό το κανάλι έτυχε και σε εμένα να μην ανοίγει σε ώρα ζωντανής μετάδοσης, δε νομίζω να υπάρχει ειδική λύση.

    octagon sf8008 4K combo

  • Φίλε, ίσως εν τω μεταξύ να έχουν αλλάξει κάποια settings μέσα στο μπουκέτο του bountyhunter21.

    Σε μένα (edision os mio+ 4K και octagon sf8008, sdgr10, openatv 7.3 ενημερωμένα, oscam-emu 11734 r799) παίζουν όλα με τη λεγόμενη white list, δηλ. κατ' ευθείαν χωρίς stream relay

    Έδωσα με telnet

    [ ! -d "/etc/enigma2/whitelist_streamrelay" ] && wget -O /etc/enigma2/whitelist_streamrelay https://raw.githubusercontent.…ain/whitelist_streamrelay

    έκανα restart και όλα Ok.

  • Απόψε ανοίγει, δοκίμασε.

    octagon sf8008 4K combo

  • δυστυχως δεν ειχα δει το ποστ σου και δεν προλαβα να τσεκαρω εαν ανοιγει.

    το κοιταξα οταν ειχε τελειωσει το ματς

    θα το ξανακοιταξω αυριο.


    Φιλε qwerty δυστυχως αυτα που αναφερεις ειναι λιγο κινεζικα για μενα, δεν τα καταλαβαινω, δεν ειμαι τοσο εξπερ

    εχω vuzero 4k , δεν ξερω εαν μπορουσες να γινεις πιο κατατοπιστικος (το dcc παντως ξερω να το δουλευω)


    ευχαριστω

  • Ποιό image χρησιμοποιείς;

    Διάβασε εδώ το #post 1442 του biko. Στο δεύτερο μισό του post γράφει τη διαδικασία και σε ποιά images δουλεύει η white list. Εγώ επιβεβαιώνω ότι δουλεύει και στο "δικό μας" sdgr10, σε os mio+ 4K και octagon sf8008, που βγαίνει και για τον δέκτη σου.

    Διαδικασία:

    Πας με dcc στον δέκτη σου, έχεις ήδη κάνει copy την εντολή που σου έδωσα (από το #post του biko την αντέγραψα), ανοίγεις telnet, την κάνεις paste, πατάς enter και, όταν εκτελεστεί, ξανακάνεις επανεκκίνηση του δέκτη και πρέπει να παίζει απ' ευθείας τα κανάλια, χωρίς ειδική λίστα stream relay.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!