oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,911 times. The last Post () by vasilis1985.

  • Δεν ανηκει στην ενοτητα μας,αλλα κυριως τα ελβετικα,βεβαια εδω αποκρυπτογραφουνε κι αλλα συστηματα.Εχω εναν Vu+ zero 4k-κυριως τον δουλευω με OpenBH(στο multiboot με στικακι VTI)και βλεπω απο 52Ε μεχρι 31,5W(με ροτορα βεβαια)

  • μαλιστα...

    απο ελβετικα,τα κρατικα του hotbird δε θα τα δεις με emu, αλλα μονο με c.s. στις 9Ε ομως,εχει καποια free (W9, M6...)

    με emu ομως,μπορεις να ανοιξεις αρκετα καναλια (σε διαφορες γλωσσες) ντοκυμανταιρ στις 5Ε και στις 0.8W (τα κοινως λεγομενα powervu,οπου θα βρεις πολλες συζητησεις...)

    το ελληνικο ant1 europe στις 9Ε

    και επισης ενα μικρο αθλητικο πακετακι (arena) στις 1.9Ε

    και φυσικα σε πολλους δορυφορους,απο κανενα ξεμπαρκο...

  • Το Ant1 δε το ξερα οτι ανοιγει,θα το δοκιμασω-και τα αλλα βεβαια,ειμαι περιεργος,αν θα δουλεψουνε με αυτο που εχω.Δε βλεπω μερικα με b#ss,που βλεπω με αλλον δεκτη-μαλλον δε θαναι ολα περασμενα.Περιεργως βλεπω δυο διαφορετικες λιστες,αλλα προφανως τα παιρνει απο κει που γραφει ο oscam.server.

  • υπαρχει τροπος να αλλαξεις την διαδρομη τις oscam που διαβαζει τα config?

    π.χ. τωρα ειναι στο etc/tuxbox/config/oscam-emu

    ειμαι με nino+ και satdream με την τελευταια oscam

  • Προσπάθησα αλλά δεν το δέχεται τι κάνω λάθος; θέλω να βάλω στο oscam-emu κάτω παυλα_

  • Καλημερα. εχω εναν dreambox 800se με pli4. Μέσα από το μενου του δέκτη δε μπορώ να κατεβάσω το oscam γιατι δεν το εχει καν. Πως μπορώ να το βάλω χειροκίνητα? Ευχαριστώ..

  • Κατεβάζεις το ipk και το βάζεις στον tmp φάκελό. Μέρα απ το μενού του δέκτη σου ψάξε να δεις που είναι η χειροκίνητη εγκατάσταση πρόσθετων

  • Χαιρετώ την παρέα

    Έχω Open ATV που βάζω τα μπισκότα για την ΕΡΤ στον Hellas Sat ρε παιδιά??

    Και τι μορφή έχουν τα μπισκότα καθότι είμαι νέος στους Linoux !!

  • που ειναι τα secret feed?γιατι emu στα προσθετα,δεν εχει εδω και πολυ καιρο το openatv..

  • στο satdream ειχαμε αναφέρει

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!